Pavelec s Frolíkem mají ve Winnipegu nového trenéra Maurice

ČTK ČTK
12. 1. 2014 17:47
Brankář Ondřej Pavelec a útočník Michael Frolík, kteří budou reprezentovat Českou republiku na olympijských hrách v Soči, mají ve Winnipegu nového trenéra.
Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

Winnipeg (Kanada) - Brankář Ondřej Pavelec a útočník Michael Frolík, kteří budou reprezentovat Českou republiku na olympijských hrách v Soči, mají ve Winnipegu nového trenéra. Po páté porážce za sebou byl od trápícího se týmu NHL odvolán Claude Noel, jehož nahradil Paul Maurice.

Osmapadesátiletý Noel vedl Jets od jejich přestěhování z Atlanty v roce 2011. Ani v jedné z následujících sezon se Winnipeg nedostal do play off a podobný osud mu hrozí i letos. Mužstvu patří poslední místo v tabulce Centrální divize.

Noelův nástupce Maurice má na kontě více než 1000 odkoučovaných zápasů na lavičce Hartfordu/Caroliny a Toronta. Naposledy působil v sezoně 2012/13 v Magnitogorsku v KHL.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy