Pavelec pustil tři góly a Jets prohráli, v NHL válí Anaheim

21. 10. 2013 6:30
Winnipeg v NHL znovu prohrál i s Ondřejem Pavelcem v bráně, Anaheim natáhl sérii výher a vylepšil vlastní klubový rekord.
Ondřej Pavelec prohře Winnipegu nezabránil.
Ondřej Pavelec prohře Winnipegu nezabránil. | Foto: Reuters

New York - Český brankář Ondřej Pavelec nezabránil v nedělním utkání NHL domácí porážce Winnipegu 1:3 s Nashvillem. Kladenský odchovanec, který kryl 23 střel, inkasoval všechny góly v prostřední třetině, v níž hosté převzali kontrolu nad vývojem zápasu.

Jets už jenom v závěrečné části korigovali skóre.

Anaheim vylepšil nejlepší start do sezony v rámci klubové historie, když na svém ledě přestřílel Dallas 6:3 a připsal si sedmou výhru za sebou. Začátek zápasu ale nenasvědčoval, že by Ducks, kteří prohráli jen v úvodním utkání, sérii prodloužili.

V Columbusu zářil nový gólman

Ve druhé třetině však třemi góly otočili stav z 1:3 a v závěrečné části dalšíma dvěma zásahy pečetili vítězství. Hlavní strůjce obratu byl Ryan Getzlaf, jenž jeden gól vstřelil a na tři přihrál.

Hokejisté Columbusu dali svému trenérovi Toddu Richardsovi dárek k jeho 47. narozeninám v podobě výhry 3:1 nad Vancouverem.

Vítězný gól vsítil za nerozhodného stavu 1:1 v 52. minutě R. J. Umberger. Skvěle se v novém působišti uvedl náhradní brankář Curtis McElhinney, který v premiérovém startu za Blue Jackets zlikvidoval 37 z 38 střel soupeře a po téměř dvou letech zaznamenal v NHL výhru.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 4. Gáborík, 52. Umberger, 60. Johansen - 31. H. Sedin. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14.168.

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 50. E. Kane - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 39:26. Diváci: 15.004.

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)

Branky: 21. a 32. Perry, 3. Selänne, 39. Etem, 45. Getzlaf, 56. Perreault - 11. Garbutt, 15. Dillon, 19. Horcoff. Střely na branku: 47:36. Diváci: 14.531.