Pavelec předčil v přímém souboji Vokouna a dohání ho

17. 3. 2012 7:37
Filip Kuba vstřelil rozhodující gól

New York - Český hokejista Filip Kuba rozhodl v pátečním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Ottawy 2:1 nad Montrealem.

Pětatřicetiletý obránce ukončil zápas v čase 63:07 střelou z vrcholu levého kruhu.

Jedinou branku hostí vstřelil Tomáš Plekanec, který v oslabení otevřel skóre zápasu.

VIDEO Havlát už zase hraje. A hned vyprovokoval rvačku
VIDEO Jágr pomohl Letcům, Boston schytal další debakl

Vzájemný duel dvou českých brankářů vyzněl lépe pro Ondřeje Pavelce. Kladenský odchovanec kryl dvacet střel a dovedl Winnipeg v přímém boji o poslední postupové místo do play off k výhře 3:2 nad Washingtonem.

Poražení Capitals, za které si Tomáš Vokoun připsal 25 zásahů, zůstávají ve Východní konferenci osmí, ale jejich náskok na deváté Jets se ztenčil na rozdíl dvou bodů.

Výsledky NHL:

Ottawa - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
47. Greening, 64. Kuba - 9. Plekanec.

Winnipeg - Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
12. Ladd, 37. Antropov, 50. Byfuglien - 12. Laich, 41. M. Perreault. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 58 minut a 34 sekund, kryl 25 z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta.

Dallas - Chicago 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
55. Benn - 2. a 42. Sharp, 1. Bolland, 41. Hossa.

Edmonton - Calgary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
11. a 50. Nugent-Hopkins, 16. Eberle - 33. Giordano.

Anaheim - Los Angeles 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
24. Fowler, 44. Sbisa - 3. Martinez, 10. Kopitar, 20. Justin Williams, 60. M. Richards.