Pavelec dostal osm branek, Vrbata vstřelil vítězný gól

12. 2. 2012 8:00
Asistence Hemského a Fleischmanna pomohly k vítězstvím
Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

Praha - Co nejdřív zapomenout na sobotní zápas v Pittsburghu bude chtít český brankář Winnipegu Ondřej Pavelec. Při třináctigólové přestřelce inkasoval hned osm branek a Jets tak prohráli 5:8.

To Radim Vrbata zažil mnohem příjemnější večer. Když ve 4. minutě otevíral svou brankou proti Chicagu skóre, určitě netušil, že to bude rozhodující trefa zápasu. Phoenix nakonec vyhrál 3:0.

Asistencí na vítězné brance Floridy, která zvítězila na ledě New Jersey 3:1, se podílel Tomáš Fleischmann.

Hejdukův gól přispěl k výhře, trefil se i Tlustý

Také dvě přihrávky Aleše Hemského přispěly k výhře jeho týmu, Edmonton zdolal Ottawu 4:3 v prodloužení. Gól Milana Michálka ze 37. minuty tak pomohl alespoň k bodu.

Stejný příspěvek jako Hemský zaznamenal Tomáš Plekanec, jehož Montreal roznesl v kanadském derby Toronto 5:0. Za to byl reprezentační forvard vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Dvacetiletý mladík Roman Horák poslal ve 23. minutě Calgary v duelu s Vancouverem do vedení 2:0. Canucks sice ve zbytku utkání vyrovnali, ovšem po nájezdech se přece jen radovali Flames.

Výsledky NHL:

New Jersey - Florida 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
2. Bernier - 16. Bergenheim. 28. Versteeg (Fleischmann), 60. Samuelsson.

Philadelphia - New York Rangers 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
14. Simmonds, 27. Giroux - 9., 30. a 52. Callahan, 17. Gáborík, 47. Anisimov.

Boston - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
16. Bergeron, 43. Paille, 59. Lucic, rozhodující sam. nájezd Seguin - 28. Weber, 50. Hornqvist, 57. Fisher.

New York Islanders - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
7. Grabner, 62. Streit - 26. Loktionov.

Pittsburgh - Winnipeg 8:5 (2:2, 3:1, 3:2)
30. a 58. Letang, 13. Jeffrey, 17. Neal, 24. Kunitz, 38. Malkin, 45. Park, 48. J. Staal - 6. Welwood, 9. Burmistrov, 35. Stapleton, 44. Byfuglien, 51. Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval 8 gólů z 31 střel, úspěšnost zásahů měl 79,5 procenta.

Ottawa - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
5. Alfredsson, 37. M. Michálek, 50. Karlsson - 35. Pääjärvi (Hemský), 39. Eager, 41. Horcoff (Hemský), 61. Hall.

Buffalo - Tampa Bay 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
48. Pominville - 28. Downie, 34. Stamkos.

Toronto - Montreal 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
26. Cole, 27. Bourque (Plekanec), 36. Pacioretty, 39. Eller, 42. Darche (Plekanec).

St. Louis - Colorado 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
13. a 17. Perron, 64. Colaiacovo - 10. O´Brien, 20. Johnson.

Minnesota - Columbus 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)