Pastrňáka nevyměníme, ujistil fanoušky Bostonu generální manažer Sweeney

ČTK ČTK
16. 8. 2017 7:59
David Pastrňák, který stále nemá smlouvu, z Bostonu letos v létě neodejde, ujistil fanoušky generální manažer klubu Don Sweeney.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Boston - Generální manažer hokejistů Bostonu Don Sweeney ujistil, že se Bruins nechystají vyměnit českého útočníka Davida Pastrňáka do jiného týmu NHL. Uvedl to na dotaz deníku The Boston Globe, jenž tak reagoval na sílící spekulace ohledně možného odchodu havířovského rodáka, který je chráněným volným hráčem a stále čeká na novou smlouvu.

"Pastrňáka nevyměníme," zněla Sweeneyho jasná odpověď na otázky ohledně možnosti, že by se Boston své ofenzivní hvězdy nečekaně zbavil.

Druhý nejproduktivnější hráč a zároveň druhý nejlepší střelec Bruins minulého ročníku Pastrňák během minulého týdne prohlásil, že se celou situací příliš nezabývá, vše nechává na svém agentovi J.P. Barrym a místo vyjednávání na novou sezonu se věnuje přípravě.

"Snažím se na to nemyslet a nechávám tomu volný průběh. Něco se určitě stane," uvedl Pastrňák, jenž si v 75 zápasech základní části minulého ročníku připsal 70 bodů za 34 branek a 36 asistencí. Přes třicetigólovou metu se přitom v celé soutěži dostalo jen 26 hráčů. V šesti duelech play off přidal čtyři body (2+2).

Barry věří, že s klubem najdou společnou řeč v dohledné době. "Budeme pokračovat ve vyjednávání, které je mezi mnou a Donem (Sweeneym) velmi otevřené a obě strany chápou pozice strany druhé. Pořád je na to spousta času. David preferuje dlouhodobý kontrakt s Bruins. Snad v příštím měsíci najdeme variantu, jež bude přijatelná pro obě strany," uvedl pro bostonský deník Pastrňákův hráčský zástupce.

Pastrňákovi, jehož si právě Boston vybral při draftu 2014 jako 25. hráče v pořadí, skončil vstupní nováčkovský kontrakt, při němž si během tří let vydělal nejvyšší možné maximum 925 tisíc dolarů ročně. A lze čekat, že by si měl finančně výrazně polepšit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy