Pastrňák zůstává na farmě, rozhodnutí o startu na MSJ se posouvá

ČTK ČTK
21. 12. 2015 10:09
Rozhodnutí, zda hokejový útočník David Pastrňák posílí českou reprezentaci na juniorském mistrovství světa, se odkládá.
David Pastrňák (vlevo)
David Pastrňák (vlevo) | Foto: ČTK

Boston - Rozhodnutí, zda hokejový útočník David Pastrňák posílí českou reprezentaci na juniorském mistrovství světa, se odkládá. Devatenáctiletý talent se po zranění rozehrává na farmě Bostonu a vedení Bruins se rozhodlo, že nastoupí i do úterního zápasu. Až poté by mělo být jasné, zda jej klub zámořské NHL uvolní na šampionát, který začne v sobotu v Helsinkách.

Pastrňák vypadl ze sestavy Bruins v říjnu. Původně se zdálo, že má pohmožděnou levou nohu, v listopadu ale klub oznámil, že český útočník má končetinu zlomenou. Zpět do tréninku se havířovský odchovanec naplno vrátil minulý týden a generální manažer Bostonu Don Sweeney pak řekl, že klub zvažuje uvolnění hráče na juniorský šampionát, aby se tam rozehrál.

Ještě předtím však Pastňáka poslal na farmu, aby zjistil, v jaké kondici a formě je. Účastník dvou juniorských MS hrál v sobotu za Providence a proti Springfieldu si připsal asistenci. V úterý by měl v nižší AHL nastoupit proti Portlandu.

"Poté uvidíme, jak na tom bude. Nehrál ale sedm týdnů a jeho zdravotní stav je pro nás nejdůležitější," řekl Sweeney. Potvrdil, že klub je v kontaktu se zástupci české reprezentace, která se na šampionát připravuje už ve Finsku. Zároveň naznačil, že Češi jsou připraveni čekat na Pastrňáka do 28. prosince.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy