Pastrňák zářil v New Jersey, vstřelil dva góly a dál vládne střelcům NHL

Aktualizováno 20. 11. 2019 7:45
Útočník David Pastrňák potvrdil pozici nejlepšího střelce NHL dvěma góly, kterými pomohl Bostonu k výhře 5:1 na ledě New Jersey a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství podpořil dvěma asistencemi David Krejčí. Carolina uspěla v Chicagu 4:2 i díky brance Martina Nečase a třiceti zákrokům Petra Mrázka.
Brad Marchand a David Pastrňák slaví branku Bostonu Bruins.
Brad Marchand a David Pastrňák slaví branku Bostonu Bruins. | Foto: Reuters

Tomáš Nosek zlomil ve třetí třetině gólem nerozhodný stav 1:1 a nasměroval Vegas k výhře 4:2 nad Torontem. Brankář David Rittich neodvrátil 23 zásahy prohru Calgary 2:3 s Coloradem. Ze střídačky vítězů sledoval zápas Pavel Francouz, jenž utrpěl před týdnem zranění po kolizi s Markem Scheifelem a doteď nebyl týmu k dispozici. Filip Hronek asistoval u dvou branek Detroitu při domácí prohře s Ottawou 3:4. Radek Faksa pomohl přihrávkou k výhře Dallasu 6:1 nad Vancouverem a Radim Šimek zmírnil v závěru přihrávkou porážku San Jose s Edmontonem na konečných 2:5.

Boston udeřil v patnácté minutě dvakrát během čtrnácti sekund. U obou gólů si připsal druhou asistenci Krejčí, který nahradil v elitním útoku zraněného Patrice Bergerona. Český útočník přihrál u úvodní trefy na modrou čáru Bradu Marchandovi, který přenesl hru na levou stranu a Matt Grzelcyk se prosadil z bodu pro vhazování. Vzápětí Krejčí založil rychlý protiútok, ve kterém Marchand nabil Pastrňákovi. Havířovský rodák zvýšil na 2:0 střelou bez přípravy z levého kruhu.

Podívejte se na jednu z Pastrňákových tref v zápase s Devils

New Jersey v závěru prostřední třetiny snížilo, ale ve 44. minutě využil Pastrňák bleskově přesilovou hru ranou zpoza pravého kruhu a připsal si 19. zásah sezony. Výhru pojistili druhým gólem v zápase obránce Grzelcyk a Connor Clifton.

Nečas otevřel v patnácté minutě skóre, když si v přečíslení dva na nikoho vyměnil kotouč s Ninem Niederreiterem a zakončil akci do prázdné branky. Český útočník bodoval v listopadu v osmi z devíti zápasů (3+6).

Podívejte se na Nečasovu trefu

V prostřední části zvýšili Andrej Svečnikov a Niederreiter a Mrázek, který vychytal i únik Dominika Kubalíka, držel nulu do 53. minuty. Poté během sedmdesáti sekund snížili Erik Gustafsson a Connor Murphy. Další šance český gólman kryl a vítězství zpečetil při hře bez brankáře Sebastian Aho.

Nosek, jenž nebodoval v předchozích čtrnácti zápasech, odpověděl za 41 sekund na vyrovnávací branku Toronta. Český centr obral soupeře ve středním pásmu o puk a sólový únik zakončil precizním bekhendovým blafákem. O dvě minuty později zvýšil Mark Stone na 3:1. Na druhé straně ještě zápas zdramatizoval kontaktní trefou Zach Hyman, ale 450. vychytanou výhru Marca-Andre Fleuryho zpečetil v závěru Cody Eakin.

Výsledky NHL:

Buffalo - Minnesota 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Montour - 8. a 20. Parise, 26. Brodin, 58. Zucker. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15.522. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Stalock, 3. Zucker (všichni Minnesota).

Florida - Philadelphia 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 11. Sceviour, 13. Connolly, 27. Barkov, 31. Huberdeau, 58. Hoffman - 7. Sanheim, 35. Frost. Střely na branku: 26:37. Diváci: 11.515. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Connolly (oba Florida), 3. Frost (Philadelphia).

New Jersey - Boston 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Branky: 39. Coleman - 15. a 51. Grzelcyk (na první Krejčí), 15. a 44. Pastrňák (na první Krejčí), 54. Clifton. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15.061. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Grzelcyk, 3. T. Rask (všichni Boston).

Pittsburgh - NY Islanders 4:5 v prodl. (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)

Branky: 17. a 35. B. Tanev, 12. Rust, 43. Guentzel - 26. a 63. B. Nelson, 24. Beauvillier, 56. Josh Bailey, 58. Pullock. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.411. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson (NY Islanders), 2. B. Tanev (Pittsburgh), 3. Leddy (NY Islanders).

Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 33. a 55. Dubois, 2. Robinson, 47. Bemström, 52. Jenner - 17. Lehkonen, 25. Armia. Střely na branku: 26:32. Diváci: 14.118. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Korpisalo, 3. Bemström (všichni Columbus).

Detroit - Ottawa 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Branky: 10. Fabbri (Hronek), 19. Filppula, 58. Mantha (Hronek) - 4. a 25. Duclair, 26. Pageau, 31. B. Tkachuk. Střely na branku: 38:33. Diváci: 19.156. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Nilsson, 3. Pageau (všichni Ottawa).

St. Louis - Tampa Bay 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 38. Perron, 47. Sundqvist, 60. Schwartz - 17. Cirelli. Střely na branku: 34:18. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Sundqvist, 2. Perron, 3. Parayko (všichni St. Louis).

Nashville - Winnipeg 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 39. Bonino - 1. Laine, 24. Ehlers. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17.165. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Bonino (Nashville).

Chicago - Carolina 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 53. E. Gustafsson, 54. C. Murphy - 15. Nečas, 21. A. Svečnikov, 32. Niederreiter, 60. Aho. Střely na branku: 32:33. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Diváci: 21.325. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter (Carolina), 2. P. Kane (Chicago), 3. A. Svečnikov (Carolina).

Dallas - Vancouver 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky: 8. a 30. Jamie Benn (na první Faksa), 34. Fedun, 43. Heiskanen, 44. Dowling, 49. Perry - 32. Horvat. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.198. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Heiskanen, 3. Dowling (všichni Dallas).

Calgary - Colorado 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky: 38. D. Ryan, 56. Mangiapane - 4. a 19. Burakovsky, 34. Kameněv. Střely na branku: 33:26. David Rittich odchytal za Calgary 58:34 minuty, inkasoval tři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procent. Diváci: 18.698. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. D. Ryan (Calgary).

Vegas - Toronto 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 29. Glass, 49. Nosek, 51. Mark Stone, 60. Eakin - 48. Spezza, 53. Hyman. Střely na branku: 37:33. Diváci: 18.292. Hvězdy zápasu: 1. M. Fleury, 2. Glass, 3. Nosek (všichni Vegas).

San Jose - Edmonton 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 10. Labanc, 50. Goodrow (Šimek) - 4. Markus Granlund, 8. Kassian, 20. Khaira, 38. Neal, 47. McDavid. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16.147. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Klefbom, 3. Koskinen (všichni Edmonton).