Pastrňák je silnější a vyhlíží kemp. Chce hrát s Krejčím

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 9. 2015 6:01
Loni začínal na farmě, letos s ním bostonští Bruins počítají v prvním týmu. David Pastrňák to ví a v tréninkové hale nedaleko Bostonu piluje formu na přípravný kemp, který vypukne 17. září.
Jak David Pastrňák naváže na výbornou nováčkovskou sezonu?
Jak David Pastrňák naváže na výbornou nováčkovskou sezonu? | Foto: Reuters

Praha - Zatímco loni začínal na farmě v nižší AHL, letos s ním bostonští Bruins počítají v prvním týmu. David Pastrňák to ví a v tréninkové hale nedaleko Bostonu piluje formu na přípravný kemp, který vypukne 17. září.

„Hodněkrát jsem slyšel, že druhá sezona v NHL je ta nejhorší, ale věřím, že u mě to platit nebude," svěřil se Pastrňák deníku Boston Globe. „Jen musím každý den tvrdě pracovat. Nemyslím na to, kolik dám gólů. Prostě budu hrát stejně jako minulou sezonu a uvidím, co se stane.“

Loni se do NHL probil v listopadu a až do konce základní části ji neopustil. Čerstvě draftovaný útočník nakonec posbíral 27 bodů (10+17) ve 46 zápasech. V 18 letech byl přitom nejmladším hráčem mužstva jak v NHL, tak v nižší AHL.

Když tedy od fanoušků Bostonu dostal cenu pro největší překvapení sezony, málokoho to mohlo zaskočit. Pastrňák čněl i mezi krajany - stal se nejproduktivnějším českým nováčkem, předčil například Jiřího Sekáče nebo Andreje Nestrašila.

A mimo led pomalu přicházel o anonymitu. Do rodného Havířova, kde nastartoval hokejovou kariéru, už dorazil jako zámořská hvězda. „Je to docela malé město, takže se mi dostávalo velké pozornosti, ale užil jsem si to,“ řekl. „Když za mnou mladší kluci chodili, vzpomněl jsem si, že jsem býval úplně stejný jako oni.“

Bude nastupovat vedle Krejčího?

Doma ho však čekala i dřina, třeba v posilovně, kde musel nabrat svalovou hmotu. Nyní už váží o šest kilogramů více - 82. „Posiloval jsem celé léto a na ledě se cítím silný,“ prohlašuje Pastrňák. „Taky jsem o něco sebevědomější v kabině i na ledě, což mi pomáhá. Minulý rok jsem přišel a nikoho neznal. Teď už tady mám nějaké kamarády, tím je všechno jednodušší. Cítím se vážně dobře.“

V šatně už ale nebude potkávat Milana Lucice, s nímž si nejen na ledě sedl v nováčkovské sezoně. Vedení Bostonu vyměnilo kanadského tvrďáka do Los Angeles a na oplátku získalo i vysokou volbu v draftu, díky níž mohlo sáhnout po českém obránci Jakubu Zbořilovi.

Pastrňák zatím nechce spekulovat, vedle koho by v nadcházejícím ročníku mohl nastupovat. Některá zámořská média už ale ukazují na Davida Krejčího, jemuž začne běžet šestiletá smlouva na 43,5 milionu dolarů.

Sám Pastrňák o Krejčím dříve prohlásil: „Samozřejmě bych si s ním chtěl zahrát. Jsme ze stejné země a na ledě mezi námi je určitá chemie.“

 

Právě se děje

před 8 minutami

Na podporu městské turistiky půjdou vouchery za 500 milionů korun, řekla Dostálová

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chystá podporu pro krajská města formou poukazů. Připraveno má 500 milionů korun, které budou k dispozici z nevyužitých prostředků z již uskutečněných programů pomoci v souvislosti s pandemií koronaviru. Města, která z vlastní iniciativy poukazy na podporu turismu vytvořila, je budou moci využít. Stejnou sumu, která do poukazů vloží sama města, jim přispěje stát. Vláda by měla program projednat příští týden. Šéfka MMR Klára Dostálová (za ANO) to dnes řekla novinářům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy