Pastrňák byl u tří gólů Bostonu, Ottawa jich ale nasázela sedm

Aktualizováno 19. 10. 2022 8:36
David Pastrňák vstřelil v NHL gól a na další dva přihrál, ale s Bostonem prohrál na ledě Ottawy v divoké přestřelce 5:7. Hostům nepomohly ani trefa Davida Krejčího a asistence Jakuba Lauka, který v soutěži bodoval poprvé v kariéře.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Ondřej Palát dal po odchodu z Tampy Bay první branku za New Jersey a odstartoval obrat v zápase s Anaheimem z 0:2 na 4:2. Poprvé bodoval v sezoně Jakub Voráček, který přispěl dvěma asistencemi k výhře Columbusu 4:3 v prodloužení nad Vancouverem.

Bostonu utekl začátek zápasu, už v 4. minutě prohrával 0:2 a v čase 13:14 dokonce 0:3. A to ještě rozhodčí odvolali domácím jeden gól po trenérské výzvě. Na přelomu první a druhé třetiny ale hosté vyrovnali na 3:3. Dorážkou Pastrňákovy střely snížil Patrice Bergeron. Ve druhém dějství se už po 28 sekundách prosadil v přesilové hře další dorážkou Krejčí a připsal si druhou trefu v sezoně. U gólu asistoval Pastrňák, po jehož sražené přihrávce pálil Bergeron. Vzápětí vyrovnal A.J. Greer.

Ottawa kontrovala v tříbrankovou smrští od 32. do 37. minuty, ale závěr druhé třetiny patřil Bostonu. Nejdříve snížil Nick Foligno, který dorazil střelu Lauka z pravého kruhu. Patnáct sekund před druhou sirénou skóroval Pastrňák švihem z levého kruhu k bližší tyči.

Podívejte se na branku Davida Pastrňáka v zápase s Ottawou:

Ve zbytku zápasu se ale mezi střelce už zapsal jen domácí Arťom Zub.

"Je začátek sezony a takové zápasy odehraje jednou za čas každý," prohlásil Pastrňák po první prohře Bostonu v novém ročníku. "Bylo to naše třetí utkání ve čtvrtém dni. Dvakrát jsme se vrátili do zápasu. Zůstáváme pozitivní," doplnil.

Pastrňák, který odstartoval sezonu čtyřbodovým večerem (1+3), má po čtyřech zápasech na kontě tři branky a pět přihrávek. V tabulce produktivity NHL má více bodů jen Artěmij Panarin z New York Rangers (2+8).

New Jersey prohrávalo po úvodní třetině 0:2, oba góly Anaheimu dal Jakob Silfverberg. K obratu zavelel v 25. minutě z dorážky Palát, který podepsal v červenci s klubem pětiletou smlouvu. Ještě ve druhé třetině vyrovnal Nico Hischier a v poslední části dokonali obrat Dougie Hamilton a Dawson Mercer.

Palát si v utkání připsal tři kladné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. "Vždy chvíli trvá, než se poznáte a než se s novými hráči sehrajete. Ale když se podíváte na některé jeho akce, všimnete si, jak dobře vede puk, jak udrží soupeře na zádech. Od kraje kruhů směrem k brance je velmi efektivní," pochválil českého útočníka trenér New Jersey Lindy Ruff. Brankáře Vítka Vaněčka nechal na střídačce.

Trefa Ondřeje Paláta:

Zápas otočil i Columbus, který prohrával s Vancouverem 0:2 a 2:3. Vyrovnávací gól na 3:3 vstřelil po úžasném sólu z vlastního pásma Johnny Gaudreau, u jehož branky si připsal asistenci Voráček. Český útočník zaznamenal druhý bod v prodloužení, v němž založil přečíslení dva na jednoho, které zakončil Vladislav Gavrikov po pasu Jegora Činachova. Canucks ztratili i čtvrtý zápas sezoně, přestože v každém vedli alespoň o dvě branky.

San Jose prohrálo na ledě New York Islanders 2:5 a nebodovalo ani v pátém utkání sezony. Jeho centr Tomáš Hertl od gólu v zahajovacím zápase v Praze vyšel čtyřikrát za sebou naprázdno a v posledních dvou startech si připsal pět záporných bodů.

Calgary i Philadelphia vyhrály i třetí utkání sezony po stejném výsledku i průběhu skóre. Kanadský tým s Danielem Vladařem na střídačce porazil Vegas 3:2 po obratu z 0:2. Flyers otočili zápas na ledě Tampy Bay, přestože prohrávali po trefách Stevena Stamkose ještě v polovině utkání o dva góly.

Výsledky NHL:

Columbus - Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 36. Danforth, 47. Werenski, 50. J. Gaudreau (Voráček), 64. Gavrikov (Voráček) - 8. a 47. Horvat, 12. E. Pettersson. Střely na branku: 33:35. Diváci: 14.060. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Gavrikov (oba Columbus), 3. Horvat (Vancouver).

New Jersey - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky: 25. Palát, 35. Hischier, 41. Hamilton, 53. Mercer - 8. a 14. Silfverberg. Střely na branku: 41:20. Diváci: 10.130. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Palát, 3. Hischier (všichni New Jersey).

Ottawa - Boston 7:5 (3:1, 3:4, 1:0)

Branky: 2. Giroux, 4. B. Tkachuk, 14. Batherson, 32. Pinto, 34. Stützle, 37. Kastelic, 50. Zub - 17. Bergeron (Pastrňák), 21. Krejčí (Pastrňák), 22. Greer, 38. N. Foligno (Lauko), 40. Pastrňák. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.811. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Stützle (oba Ottawa), 3. Bergeron (Boston).

Tampa Bay - Philadelphia 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 22. a 25. Stamkos - 31. Laughton, 42. J. van Riemsdyk, 53. Cates. Střely na branku: 38:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hart (Philadephia), 2. Stamkos (Tampa Bay), 3. Cates (Philadelphia).

NY Islanders - San Jose 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky: 40. a 46. Wahlstrom, 31. Lee, 35. Parise, 58. Clutterbuck - 13. Sturm, 38. J. Svečnikov. Střely na branku: 46:28. Diváci: 13.892. Hvězdy zápasu: 1. Wahlstrom, 2. Clutterbuck, 3. Varlamov (všichni NY Islanders).

Calgary - Vegas 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 31. E. Lindholm, 34. Toffoli, 56. Backlund - 4. W. Carrier, 16. Howden. Střely na branku: 40:21. Diváci: 16.944. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Calgary), 2. Mark Stone (Vegas), 3. Kadri (Calgary).

Edmonton - Buffalo 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 4. Dahlin, 59. Nugent-Hopkins - 5. Nurse, 21. T. Thompson, 26. Peterka, 60. Tuch. Střely na branku: 48:24. Diváci: 16.121. Hvězdy zápasu: 1. Comrie, 2. Dahlin (oba Buffalo), 3. Nurse (Edmonton).

Nashville - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 2. Glass, 29. F. Forsberg, 40. Jeannot - 53. a 58. Roy, 25. a rozhodující sam. nájezd Vilardi. Střely na branku: 32:35. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi (Los Angeles), 2. Granlund (Nashville), 3. Roy (Los Angeles).