Pastrňák bude otcem. Je to kluk, slavili se švédskou přítelkyní ve videu

Sport Sport
10. 1. 2021 8:22
Český hokejový útočník David Pastrňák s partnerkou Rebeccou Rohlssonovou oznámili na sociální síti radostnou novinku, stanou se rodiči. Pohlaví očekávaného potomka prozradili formou videa.
David Pastrňák a Rebecca Rohlssonová u jezera ve Švédsku.
David Pastrňák a Rebecca Rohlssonová u jezera ve Švédsku. | Foto: Instagram Rebeccy Rohlssonové

"Nemůžeme se dočkat, až přivítáme toho malého človíčka," napsala na Instagram půvabná švédská blondýnka a přidala k příspěvku veselé video.

V něm společně s Pastrňákem odpalují modré a růžové konfety, přičemž dívčí barva má zpočátku navrch. Nakonec ale přece jen převáží modrá a spokojený pár se raduje a objímá v očekávání malého chlapečka.

Čtyřiadvacetiletý havířovský rodák získal v minulé sezoně trofej Maurice Richarda pro nejlepšího střelce NHL, v dresu Bostonu nastřílel 48 gólů. Před Vánoci pak vyhrál anketu Sportovec roku, jako první hokejista po Jaromíru Jágrovi.

Kvůli zářijové operaci kyčle sice nestihne rozjezd nové sezony NHL ve středu 13. ledna, nicméně radostná zpráva v soukromém životě možné chmury jednoznačně rozmetala a útočník se těší na "Pastu juniora".

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy