"Nic takového jsem neviděl." Český talent se v zámoří popral s jiným brankářem

5. 2. 2023 13:38
Mladý český brankář Lukáš Pařík zažil v zámořské ECHL ztřeštěný hokejový zápas, na jehož konci se popral se soupeřovým gólmanem (viz video níže).

Paříkův klub Utah Grizzlies v noci na neděli potřetí v řadě nastoupil proti Allen Americans a potřetí prohrál. Doma schytal debakl 1:8.

Jednadvacetiletý Pařík do utkání vstoupil jako jednička, ale za stavu 0:5 ve druhé třetině střídal. Náhradník Garrett Metcalf si však nevedl o moc lépe a v čase 57:07 za stavu 1:8 se zúčastnil hromadné potyčky. Klasický pěstní souboj jeden na jednoho sice nepodstoupil, ale i tak schytal od rozhodčích vyšší trest a nemohl dál chytat.

Pařík tak musel zpátky do brány a na ledě ho čekal chaos, sám k němu přispěl.

V samém závěru utkání přejel hřiště a pustil se pěstmi do soupeřova o pět let staršího brankáře Chase Perryho. Nakonec ho povalil na zem a užil si ovace domácího publika.

"Nic takového jsem v životě neviděl," divil se jeden z komentátorů přenosu.

Pařík vyšel z vyhroceného zápasu s úspěšností zákroků 79 procent a 21 trestnými minutami. Dostal pětiminutový trest za rvačku a menší tresty za sekání, vyjetí z brány a vyvolání rvačky. Kvůli tomu, že souboj vyvolal v závěrečné pětiminutovce, pak dostal i zápasový trest.

Rozhodčí v utkání rozdali celkem 150 trestných minut, z toho zhruba půlku v posledních třech minutách.

Lukáš Pařík po brankářské rvačce:

Hromadná potyčka, po níž musel led opustit Paříkův brankářský kolega Metcalf:

Paříka v roce 2019 draftovalo na 87. příčce Los Angeles. Poté český gólman chytal v zámořských juniorkách a na hostování v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Na smlouvu v NHL však nedosáhl.

Před minulou sezonou podepsal jednoletý kontrakt s farmou Los Angeles v Ontariu, ale místo AHL hrál především nižší ECHL, kterou někteří hokejisté označují jako hokejový hrob.

Pro tento ročník se Pařík pro změnu upsal farmě Colorada. V AHL však zatím nenaskočil. Odchytal 12 zápasů za Grizlies v ECHL s úspěšností zákroků 90 procent.