Pardubické MS v inline hokeji IIHF ovládli Finové

ČTK ČTK
7. 6. 2014 22:44
Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Pardubicích vyhráli Finové. Ve finále porazili Kanadu 6:2
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Šafránek, Lukáš Drštička

Pardubice - Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Pardubicích vyhráli Finové. Ve finále porazili Kanadu 6:2 a zlaté medaile vybojovali po jedenácti letech. Ke čtvrtému finskému titulu v historii přispěl i bývalý brankář Vsetína, Znojma a Komety Brno Sasu Hovi.

Američané, kterým se nepovedlo obhájit loňský triumf, získali alespoň bronzové medaile. V duelu o třetí místo přestříleli Švédsko 12:5.

Český tým obsadil na domácím šampionátu páté místo.

MS v inline hokeji IIHF v Pardubicích:

Finále: Finsko - Kanada 6:2 (1:0, 1:1, 1:1, 3:0),

o 3. místo: USA - Švédsko 12:5 (3:2, 3:2, 2:1, 4:0),

o 7. místo: Slovensko - Británie 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0).

 

Právě se děje

před 11 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy