Pardubicím se v Open Air povedl obrat, Sparta prohrála

2. 1. 2011 20:55
Pardubice - Brno 4:2, ČB - Sparta 2:1
Open Air v Pardubicích (rok 2011)
Open Air v Pardubicích (rok 2011) | Foto: Jakub Šafránek

Pardubice/Praha - Hokejisté Pardubic se stali vítězem historicky prvního zápasu české extraligy pod otevřeným nebem. V rámci 36. kola porazili na plochodrážním stadionu ve Svítkově nedaleko Pardubic brněnskou Kometu 4:2.

Východočechům se povedl nejen dokonalý obrat, když otočili zápas poté, co úvodní třetinu prohráli 0:2, ale také byli u nového diváckého rekordu v české extralize - 17.140 diváků.

Pardubice se výhrou, kterou si zajistily třemi góly v úvodní desetiminutovce druhé třetiny, posunuly v tabulce na třetí místo o skóre před Liberec. Kometa klesla o skóre na sedmou příčku.

Zápas jsme sledovali ŽIVĚ - Pardubice porazily pod otevřeným nebem Brno 4:2

Na tu odsunuli Kometu hokejisté Českých Budějovic, kteří zásluhou gólu Rostislava Martynka z 55. minuty porazili pražskou Spartu 2:1. Té stále patří dvanáctá příčka.

Jihočeši tak neztratili se Spartou body ani ve třetím vzájemném utkání této extraligové sezony. Potřetí v řadě navíc vyhráli za tři body, vždy to bylo na vlatním ledě.

Třinec v boji o druhé místo vyhrál v Liberci

V přímém boji o druhou příčku se radovali hokejisté Třince, kteří vyhráli na ledě Liberce 3:2. Slezané si po dvou třetinách vypracovali třígólový náskok, který sice domácí tým v závěrečné třetině mohutně dotahoval, vyrovnat se mu však nepovedlo.

Třinec tak vedle Liberce odrazil i nápor Pardubic, naopak na vedoucí Vítkovice ztrácí už jen jediný bod.

Vítkovice totiž na domácím ledě podruhé v řadě prohrály, když v moravském šlágru podlehly Zlínu 2:3. Valaši stejně jako Třinec vedli 3:0, a i když Vítkovice podobně jako Liberec ve třetí třetině snížily na rozdíl jedné branky, na vyrovnání už jim nezbyl čas.

Pátý Zlín se díky výhře posunul jen o dva body za dvojici Pardubice - Liberec.

Slavia vybojovala výhru 6 sekund před koncem

Hokejisté Slavie se bodově dotáhli na Budějovice a Kometu, když na domácím ledě porazili Kladno 4:3. Rozhodující branku vstřelil pouhých šest sekund před koncem útočník Tomáš Svoboda.

Už v páté minutě se radoval z gólu Vladimír Růžička (na snímku vpravo). Bohužel pro Slavii jen vyrovnával na 1:1, první gól vstřelil hned v první minutě karlovarský Skuhravý. | Foto: Ondřej Besperát

Největší radost z výhry měl zřejmě trenér Vladimír Růžička, pro něhož to bylo jubilejní 300. vítězství v základní části. Slavia naplno bodovala v sedmém s osmi posledních domácích zápasů.

Polepšili si i hokejisté Karlových Varů, kteří se po výhře 4:1 v podkrušnohorském derby nad Litvínovem vzdálili na devátém místě svému soupeři na šest bodů.

Hosté sice na západě Čech již od druhé minuty vedli, ale Energie zápas i díky dvěma gólům slovenského útočníka Františka Skladaného otočila. Svého soka tak Západočeši porazili v sezoně i potřetí.

Boleslav v souboji hříšníků vyhrála v Plzni

Nedařilo se naopak jiným Zápodočechům. Plzeň v souboji dvou týmů, jimž byly odečteny body v kauze registrací, podlehla na domácím ledě Mladé Boleslavi 2:4.

Středočeši se sice v první třetině ujali vedení 2:0, Plzeň však v té druhé vyrovnala. Rozhodující tak byl gól Nikoly Gajovského v 55. minutě, na který o minutu později navázal Daniel Boháč.

Plzeň tak nevyužila šanci přiblížit se desátému místu, které znamená postup do play-off, a stejně jako Sparta ztrácí na Litvínov devět bodů. Boleslav naopak stáhla ztrátu na předposlední Kladno na pět bodů.

36. kolo hokejové extraligy:

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Špirko (Kočí, Kolář I), 24. Starý (Špirko), 30. Bartek (Koukal), 60. Starý (Bartek, Špirko) - 7. Kvapil (R. Hruška), 17. Erat (Meidl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 17.140.
Pardubice: A. Svoboda (21. M. Růžička) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Kousal, Starý - Zohorna, Buchtele, Radil - Pineault, Špirko, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.
Brno: Trvaj - Kempný, Bičánek, Malec, Mojžíš, Stehlík, Houdek - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Brabenec, Jakub Svoboda - Huml, R. Procházka, Dlouhý - Erat, Meidl, Polodna. Trenéři: Jeřábek a Lubina.

HC Slavia Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Třetina (T. Svoboda, Kuboš), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. T. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Stieler), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. L. Procházka. Rozhodčí: Blecha, Smitka - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3259.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kuboš, Kolařík, Špelda - Holec, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Pospíšil, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Toman, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, od 8. navíc Mnacjan - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Valský, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Derner) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5668.
Liberec: Vošvrda (9. Pinc) - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Zíb, Štach, Richter, Hrabal - M. Růžička, Polanský, D. Květoň - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Peterek, Hrňa - Mičulka, Zagrapan, Ostřížek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Skladaný), 28. Skladaný (Čutta), 47. Pech (Zaťovič), 55. Skladaný (Sailer, Kokko) - 2. Bojer (Černý, Vopat). Rozhodčí: Hribik, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3459.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Rohan, Dobroň, Kokko, Sloboda, Prošek, Přindiš, Kuběna - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Klíma, Vachovec, Dej. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, - Jánský, V. Hübl, Ručinský - Kubinčák, Jenáček, Lukeš - Černý, Vopat, Bojer - Gerhát, Kracík, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 49. Huna (Ujčík), 57. J. Sýkora (Szturc) - 14. Köhler (Leška), 18. T. Sýkora (Grof), 45. Rachůnek (Důras, Galvas). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4503.
Vítkovice: Málek - Barinka, Punčochář, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Huna, Burger, Szturc - Svačina, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Strapáč, Klimek - Káňa, Ujčík, Tomas - od 23. navíc Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.
Zlín: Duba - Míka, Bořuta, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 39. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Vlasák) - 9. Lehikoinen (Vrbata), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč. Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 5715.
Plzeň: Hanuljak - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo - Duda, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, Pitule - Plášek, Haman, Diviš - Vostřák, Obdržálek (21. M. Heřman), Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Rýgl, Hay, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen - Bahenský, Divíšek, Macho - Barney, Štefanka, Boháč - Vrbata, Nouza, Matějovský - Loskot, Tvrdík, Gajovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4395.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - od 23. navíc L. Květoň. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Husák - Kratěna, D. Výborný, Kafka - Y. Treille, Broš, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Bartánus, Rubeš, Hromas. Trenéři: Hořava a Rulík.