Pardubice ve třetí třetině otočily zápas ze stavu 0:3

Aktualizováno 30. 12. 2013 21:00
Hokejisté Pardubic ještě ve 44. minutě prohrávali v Chomutově 0:3, za sedm minut však už vedli. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Pardubic sice ještě ve 44. minutě prohrávali na ledě Chomutova 0:3, díky velkému obratu však ve 34. kole Tipsport extraligy vyhráli 4:3.

Východočeši nejprve snížili zásluhou gólu Rastislava Tybora v oslabení a pak během necelých pěti minut skóre otočili díky třem gólům v přesilovce. Dva z nich vstřelil Tomáš Zohorna, navíc na ten třetí přihrál.

Na premiéru v dresu Chomutova v zápase s Pardubicemi nebude rád vzpomínat gólman Pirátů Martin Růžička, který byl do Chomutova zapůjčen do konce sezony právě z Pardubic.

Pardubice se tak v tabulce posunuly na šesté místo, naopak Piráti jsou po 29. porážce v soutěži a sedmé prohře v řadě beznadějně poslední.

Sparta nad Litvínovem opět vyhrála

Na sedmou příčku se posunuli z desátého místa hokejisté Třince, kteří po dvou třetinách rovněž prohrávali, nakonec však porazili na svém ledě Karlovy Vary 4:3. K výhře Třinci stejně jako Pardubicím pomohly tři využité přesilovky.

Oceláři sice vedli 2:0, Energie však ve druhé třetině během šesti minut skóre otočila, ale poslední slovo měl Václav Varaďa, který v čase 49:11 rozhodl.

Třinec se radoval z výhry po dvou utkáních venku bez vstřeleného gólu, rekordně dlouhou střeleckou nemohoucnost dnes po 144 minutách ukončil obránce Vladimír Roth.

Hokejisté Sparty se rozloučili s rokem 2013 výhrou nad Litvínovem 5:1. Pražané tak severočeského soupeře porazili i potřetí v sezoně.

Na zisku tří bodů se dvěma góly podílel útočník Petr Ton, který si tak upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže a nejproduktivnějšího hráče.

Plzeň doma vyhrála podeváté v řadě

Hokejisté Plzně vyhráli na svém ledě nad Kladnem 4:2, a připsali si tak už devátou domácí výhru v řadě, naopak předposlední Středočeši naopak pod novými trenéry poprvé nebodovali.

Vyrovnaný souboj rozhodli indiáni ve druhé třetině, kdy Tomáš Vlasák svojí vítěznou brankou na 3:2 dokázal ve 34. minutě odpovědět na vyrovnávací trefu Ondřeje Havlíčka. Výhru poté potvrdil Václav Pletka.

Hokejisté Liberce porazili na svém ledě pražskou Slavii 3:2, a zvítězili tak i ve třetím vzájemném utkání této sezony.

Po dvou výhrách na nájezdy tentokrát bodovali Bílí Tygři naplno a připsali si čtvrté domácí vítězství v řadě.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které dokázali Severočeši využít hned tři početní výhody a získali tak rozhodující tříbrankový náskok. Pražané ve třetí třetině mocně dotahovali, vyrovnat ale nedokázali.

Brno ztrácí na Hradec už jen 4 body

Hokejisté Brna zvítězili v Hradci Králové těsně 3:2. Kometa počtvrté za sebou získala plný počet bodů a dotírá ze třetí příčky právě na svého dnešního soupeře, na něhož má už jen čtyřbodové manko.

Během divoké třetí části, v níž oba celky vměstnaly čtyři góly mezi 43. a 48. minutu, rozhodl hostující obránce Jan Hanzlík.

Výsledky 34. kola:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Roth, 24. Martin Růžička (Roth), 44. Orsava (Krejčí, Bonk), 50. Varaďa (Krejčí, Orsava) - 30. Micka (Rýgl), 36. Balán (Pohl, Zaťovič), 36. Vachovec (Hovorka, Dresler). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Balán (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4445.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Rákos - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.
Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schüsser, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, Dlouhý - M. Látal, Rom. Vlach, Kytnár - Micka, R. Hruška, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jiří Hanzlík, 13. Mozík (Martin Straka), 34. Vlasák (Kratěna), 42. Pletka (Duda) - 11. M. Hořava (T. Kaberle, Dragoun), 29. Havlíček (Eberle, Kuchler). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1, navíc M. Hořava (Kladno) 10 min. Diváci: 6320.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, D. Boháč - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Lev, Vlasák - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, Holec, J. Sýkora. Trenéři: Razým a Michal Straka.
Kladno: Cikánek - Černošek, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, David Růžička - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Eberle, Havlíček, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Strnad - Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 (1:0, 2:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 19. Pulpán (Hřebejk, D. Hruška), 29. Jaroslav Svoboda (Rutta, Sikora), 39. Gajovský (D. Hruška) - 44. Tybor (Endál), 47. Ďaloga (T. Nosek), 51. T. Zohorna (Gregorc), 51. T. Zohorna (Gregorc). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Frodl, Charvát. Vyloučení: 12:7, navíc P. Sýkora a Salfický oba 10 min. a do konce utkání, Gregorc (všichni Pardubice) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4091.
Chomutov: Martin Růžička - J. Mrázek, Pulpán, Novák, Prošek, Rutta, Trefný, Bartejs - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Bomersback, J. Straka, Kubinčák - Sikora, Jaroslav Svoboda, Šagát. Trenéři: Turek a R. Kaše.
Pardubice: Hudáček - Gregorc, Ďaloga, Píša, Korím, Zdráhal, Čáp - Radil, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Somík, P. Sýkora - Endál, Cetkovský, Tybor - Moučka, Nahodil, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Bulíř (Urban, Čutta), 32. Vampola (Derner, Nedvěd), 39. Čakajík (Nedvěd, Bartek) - 44. Krenželok (Bednář, Kadlec), 57. Štich (Bednář). Rozhodčí: Hribik, Horák - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 3:7, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Melicherčík - Čakajík, Derner, Voráček, Výtisk, Čutta, Šimek, Říha - Urban, Nedvěd, Dušek - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Vampola, J. Vlach - Bulíř, Kica. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Slavia: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich - Bednář, Petrovický, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, P. Jelínek, Sklenář - Poletín, Klhůfek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Pech (Krejčík, Buchtele), 19. P. Ton (J. Hlinka), 24. Forman (T. Rachůnek), 41. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka), 60. Klimek (Krejčík) - 29. Skuhravý (J. Černý, Trávníček). Rozhodčí: Pešina, Polák - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:6, navíc Philipp (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8768.
Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Švrček, Krejčík, Kubát, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Pavlík, Chaloupka, Posmyk, Kousalík, od 41. navíc Kokeš - Martynek, Hübl, Ručinský - J. Černý, Gerhát, Trávníček - Písařík, Skuhravý, R. Pšurný - Zavřel, Smolka, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Švihálek (Mikuš, Mertl), 45. Tvrdík (Pláněk) - 43. Pivko (V. Němec, D. Nosek), 44. Čermák, 48. Jan Hanzlík (H. Zohorna). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 6017.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Knotek - Květoň, Marha, Červený - Švagrovský, Tvrdík, Škoda - Švihálek, Langhammer, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Vondráček, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, Pivko - Š. Novotný, Koreis, Burian - P. Mrázek, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

1. Sparta Praha 34 24 1 3 6 145:65 77
2. Hradec Králové 34 15 9 3 7 87:69 66
3. Brno 34 18 3 2 11 87:69 62
4. Plzeň 34 17 3 3 11 87:79 60
5. Zlín 33 13 5 5 10 86:79 54
6. Pardubice 34 13 3 7 11 99:94 52