Kometa rozstřílela bídné Pardubice, Litvínov vyzrál na Spartu

Pöpperleho chyba stála Spartu vítězství, radoval se obhájce titulu
Už po 35 odehraných vteřinách nabídl Jánský svým faulem Spartě přesilovku, ta ji však příliš dobře nesehrála.
Ve čtvrté minutě narazil po souboji do vlastní branky domácí bek Piskáček, na nohy se postavil jen za pomoci spoluhráčů a zápas pro něho velmi brzy skončil.
Po chvíli se proti pravidlům provinil Sabolič a Jánskému chybělo snad jen trochu více štěstí, aby svou tečí otevřel skóre. V 17. minutě trefil levou tyč za zády brankáře Pöpperleho Pavelka.
Do vedení tak šla Sparta, když Čajkovský z kruhu pro vhazování nekompromisně propálil Januse.
20. 10. 2015 19:57
Hokejové Pardubice v extralize tápou i po výměně trenéra. Richard Král nedovedl své svěřence k výhře ani ve druhém utkání na lavičce. V Brně navíc schytal debakl 1:6.

Brno - Hokejisté Komety Brno deklasovali v dohrávce 12. kola extraligy Dynamo Pardubice 6:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Východočeši pod vedením nového kouče Richarda Krále ani ve druhém utkání nebodovali a zůstali dvanáctí. Kometě pomohly k úspěchu dvě využité přesilovky. Dvě branky domácích vstřelil Vilém Burian, gól a dvě asistence si připsal Leoš Čermák. Kouč Brna Alois Hadamczik tak oslavil svůj jubilejní 700. extraligový zápas vítězstvím.

Po prohře se Spartou udělal trenér Král ve snaze oživit výkon svých svěřenců změny v sestavě, záměr mu však nevyšel. Už v páté minutě při první početní výhodě skóroval Vojtěch Němec. Za pouhých 85 sekund přidal druhý brněnský gól Burian. Král si vzal oddechový čas a nejistého brankáře Kristana vystřídal Maxwell. Dynamu se podařilo alespoň zastavit další brankový příděl a částečně srovnat krok. Vývoj zápasu diktovala nadále Kometa. Hosté hrozili rychlými protiútoky, dopláceli však na nepřesnou koncovku.

Do druhé třetiny vstoupili pardubičtí hokejisté s možností při 46 sekund dlouhé přesilovce pět na tři korigovat výsledek. Z početní výhody však po kombinačních chybách brankáře Čiliaka vážněji neohrozili. Naopak po návratu z trestné lavice domácí Hanzlík neproměnil sólový nájezd a při další šanci v oslabení netrefil Kaberle volnou branku. Dynamu se podařilo vstřelit kontaktní gól o chvíli později, když Jakub Svoboda protlačil kotouč přes Čiliaka do sítě.

Pardubicím se zranil Sýkora

Naději na zvrat vzal soupeři při přesilovce Brna Hruška, který volný prostor využil ke vstřelení třetího gólu. V závěru druhého dějství se dostali hosté aktivním napadáním protivníka opět do tlaku, Kometu v těchto chvílích podržel Čiliak. V době největšího náporu Pardubic ale Čermák v útočné třetině vybojoval v přetlačované u zadního mantinelu kotouč a Šeda si jej následně nešťastně tečoval do vlastní branky.

Do poslední třetiny už v týmu Pardubic chyběl kvůli zdravotním problémům Petr Sýkora. Kometa si svoje vítězství pojistila po střelách Vondráčka a Buriana. Utkání dotáhla už v pohodě k tříbodovému zisku a i v šestém domácím duelu tak bodovala.

Tygři přidali další vítězství

V dohrávce 12. kola se dařilo i Liberci, který porazil Vítkovice 4:1 a připsali si už šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Třemi body za gól a dvě asistence se na tom podílel útočník Jakub Valský. Ostravané prohráli poprvé po sérii čtyř vítězství za sebou.

"Mrzí mě, že tam nebyly emoce. Zápasy plynul a chybělo mi, že bychom se šli srazit nebo pro faul. Filmovou tématikou jsme byli Účastníci zájezdu. Přijet, zúčastnit se a odjet," uvedl po utkání asistent trenéra Vítkovic Jakub Petr.

Litvínov jde nahoru, vyhrál i na Spartě

Hokejisté Sparty podlehli v předehrávce 19. kola Litvínovu 2:3 po samostatných nájezdech, stejně jako v šestém kole na severu Čech. Obhájce titulu si tak připsal poprvé v sezoně tři výhry za sebou. Litvínov vyrovnal při power play dvanáct sekund před koncem normální hrací doby, střelci Robinu Hanzlovi výrazně pomohl i chybující brankář Tomáš Pöpperle. Nájezdy rozhodl František Lukeš.

V prodloužení byl v akci videorozhodčí, Buchtelemu však ke zklamání většiny fanoušků v O2 areně vítěznou trefu nepřiřkl a došlo na nájezdy. V nich Pražané nenašli jediného úspěšného střelce.

Výsledky hokejové extraligy

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Kováčik, J. Hruška), 7. Burian (L. Čermák, T. Svoboda), 28. J. Hruška (Ostřížek), 40. L. Čermák, 44. Vondráček (Ostřížek, T. Kaberle), 54. Burian (T. Svoboda, L. Čermák) - 24. J. Svoboda (Čáslava). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7245.

Kometa: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - Dočekal, Raška, R. Zohorna. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Pardubice: Kristan (7. Maxwell) - M. Šeda, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Ščotka, od 41. min. navíc Nedbal - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - Tybor, Marcinko, Poulíček - Kolář, Tomášek, Starý - A. Havlík, Nahodil, J. Svoboda. Trenéři: R. Král a Zadina.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Valský), 14. Šimek (Radivojevič, Valský), 35. Valský (P. Jelínek, Krenželok), 53. Řepík (Bulíř, Birner) - 21. Olesz (Čerešňák). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Kis, Lukš. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3533.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Ulrych, Derner, Kajínek, Výtisk - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štencel, Kovář, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Čajkovský, 32. Přibyl (Buchtele, J. Hlinka) - 23. Gerhát, 60. R. Hanzl, rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Pešina, Horák - Skopal, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5567.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Eminger, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš, Polášek - Sabolič, Pech, Kumstát - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Réway, Cingel, Hamilton - A. Kudrna, Černoch, Klimek. Trenéři: Jandač a Moták.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - Kučera, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16