Pardubice si v přípravě na extraligu připsaly skalp Sparty

29. 8. 2014 19:46
Hokejisté Pardubic zdolali v přípravném utkání na nový ročník extraligy v Chrudimi pražskou Spartu 3:1.
Pardubice v přípravě přehrály Spartu, i když od 4. minuty prohrávaly.
Pardubice v přípravě přehrály Spartu, i když od 4. minuty prohrávaly. | Foto: ČTK

Chrudim - Hokejisté Pardubic zdolali v přípravném utkání na nový ročník extraligy v Chrudimi pražskou Spartu 3:1 a připsali si druhou výhru za sebou po předchozích pěti prohrách včetně dvou v Lize mistrů. Sparta v sestavě s řadou juniorů a bez hlavních opor naopak poprvé v přípravném období po šesti výhrách podlehla. Hradec Králové podlehl v Linci 1:4.

Pražané dlouho vedli, když pro ně už ve čtvrté minutě získal náskok Volek. Ve 12. minutě mohli vyrovnat z trestného střílení, ale Marcinko trefil tyč. Na začátku třetí třetiny pomohla sparťanskému brankáři ještě horní tyč po pokusu Starého, ale ve 48. minutě už vyrovnal Sýkora. Za 103 vteřin otočil stav Tybor a v závěru ještě při power play do prázdné branky dovršil výsledek Zohorna.

Oba celky čeká před startem extraligy po dvou zápasech v Lize mistrů. Sparta doma hostí příští týden ve čtvrtek Växjö a v sobotu KalPu Kuopio, Pardubice přivítají v pátek Linköping a v neděli TPS Turku.

Královehradecký Mountfield ztratil zápas v Linci s účastníkem mezinárodní ligy EBEL v první třetině. Na úvodní Moranovu trefu sice ještě odpověděl Mertl, ale Hisey a Lebler do 15. minuty upravili na 3:1 a v závěru ještě uzavřel skóre znovu Hisey.