Pardubice se vracejí ke slavnému názvu. Nyní jsou Dynamo

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 6. 2015 10:37
Šestinásobný mistr se tak vrací ke slavnému názvu, pod nímž hrál v nejvyšší soutěži v letech 1953 až 1960 a které fanoušci s oblibou skandují i nyní.
Pardubice vstoupí do nové sezony jako Dynamo.
Pardubice vstoupí do nové sezony jako Dynamo. | Foto: Dalibor Sosna

Pardubice - Hokejisté Pardubic vstoupí do nové extraligové sezony jako HC Dynamo. Šestinásobný mistr se tak vrací ke slavnému názvu, pod nímž hrál v nejvyšší soutěži v letech 1953 až 1960 a které fanoušci s oblibou skandují i nyní. Jméno mění východočeský klub po čtyřech letech.

"Změna názvu klubu spojená s novým logem je pro nás historickou událostí, jsme přesvědčeni, že jsme učinili správný krok, který naši fanoušci velmi přivítají," uvedl majoritní akcionář klubu Roman Šmidberský na dnešní mimořádné konferenci.

V oficiálním názvu Pardubic od roku 2011 figurovalo jméno generálního partnera klubu ČSOB Pojišťovny. Její zástupci se změnou souhlasili a dnes podepsali novou víceletou smlouvu. Přestože podle neoficiálních informací výše její podpory oproti minulosti klesla, zůstává společnost nejvýznamnějším partnerem klubu.

"Pardubický hokej je výkladní skříní našeho města, jeho vedení přivítalo tento krok, který ještě více přiblíží klub jeho fanouškům s patriotismem k našemu městu. Jsme rádi, že součástí nového loga zůstává i název Pardubice," řekl první náměstek Pardubic Jiří Rozinek.

Východočeši vedle změny názvu klubu změnili i logo. Jeho základním prvkem je erb, který má symbolizovat tradici, zároveň příslušnost ke šlechtě, přeneseně jakési elitě.

Druhým prvkem je rozevlátá koňská hlava, která má představovat energii, sílu, vytrvalost, věrnost, nezkrotnost, rychlost a dokonale ovládnuté instinkty. Bílá barva koně symbolizuje vítězství a triumf. Motiv koně zároveň nese příslušnost klubu k městu Pardubice, jehož jméno v logu také figuruje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy