Pardubice se nezvedly, Sparta má mečbol

ČTK, SportPlus
8. 4. 2007 19:40
Praha - Hokejisté Sparty vyhráli i třetí finálový zápas proti Pardubicím a mají nadosah obhajobu titulu. Uvnitř: GALERIE

Sparta po dvou vítězstvích na východě Čech nezaváhala ani před vyprodaným hledištěm T-Mobile Arény a získala první finálový mečbol. Sparta v play off na domácím ledě neprohrála už 16. zápas v řadě.

Pardubice se na Spartě pokusí o zázrak
Analýza sázkařských expertů z BettingCentra.cz před třetím zápasem finálové série.

V Praze dva body urveme, věří Pardubice
Pardubice chtějí využít i skutečnosti, že Sparta vidí za stavu 2:0 na zápasy mistrovský pohár na dosah ruky.

Duba to pustí? To mi pomáhá, říká gólman
Brankář hokejové Sparty Tomáš Duba přiznal, že se dvěmi výhrami v Pardubicích příliš nepočítal.

V nedělním utkání rozdrtila Sparta svého soupeře 7:3. Pardubice ještě dokázaly zareagovat na dvoubrankové vedení domácích na začátku zápasu, ale pak už se vlastními chybami poslaly do kolen. Výhru domácích sledovala rekordní návštěva sezony 14.500 diváků.

Pardubice vstoupily do zápasu aktivně, ale do první šance se dostala Sparta. Dragoun však akci, které zřejmě předcházel Netíkův faul, nezakončil. Po chytré střílené Vykoukalově přihrávce byl ale o pár vteřin později úspěšnější Rob. Zkušený útočník poslal puk prakticky do prázdné branky.

Více práce měl i poté Duba, i kvůli přesilovým hrám soupeře. Sýkorovu šanci však pádem pod nohy zmařil Hanzlík a při Čáslavově střele vynikla lapačka sparťanského gólmana. Následně našel Kratěna za obránci Pardubic nastartovaného Tona a domácí vedli 2:0.

Východočeši se z lekce produktivity chvíli vzpamatovávali, ale nakonec byli za svou aktivitu odměněni. Havířovu bekhendovou střelu Duba ještě vyrazil, na Koukalovu dorážku ve 12. minutě byl ale krátký.

Ještě v první třetině se navíc hostům podařilo vyrovnat, když Čaloun přetlačil Benýška a zapsal se mezi střelce. Jeho úspěch však musel potvrdit videorozhodčí.

Obraz hry se nezměnil ani po první přestávce. V 25. minutě se ale pokoušel v pádu prosadit Hlaváč a odstartoval tak útočnou aktivitu svého mužstva. Už o minutu později si do pardubického pásma našlápl Netík a poté, co se k němu vrátila jeho zblokovaná přihrávka, překonal Lašáka bekhendovou střelou.

Pardubice mohly srovnat krok ve dvou přesilových hrách, ale Dubu překonat nedokázaly. A později toho litovaly. Na trestnou lavici totiž putovali Pivko a Kolář, Sparta dostala dvojnásobnou výhodu dlouhou 89 vteřin a využila ji.

První spolupráce Vykoukala s Kratěnou ještě gólem neskončila, ale o pár vteřin později již střela domácího útočníka skončila v brance slovenského reprezentanta.

Při Langhammrově vyloučení mohl snížit Koukal, jeho pokus však skončil mimo Dubovy tyče. Místo snížení však opět inkasovaly Pardubice. Forčekující Zelenka s Dragounem přehráli obranu Moelleru a znechucený Lašák se nechal vystřídat. Stejně jako v předešlých zápasech byl překonán pětkrát.

Hostům se poté sice podařilo využít nižší koncentrace Sparty a Čaloun snížil na 3:5, žádné drama se však nekonalo. O sedmnáct vteřin později překonal Koutského s pomocí tyčky Langhammer a odstartoval tak oslavy ve vyprodané T-Mobile Areně. Zničeného soupeře navíc dorazil výborně hrající Kratěna.

Výsledek:
Sparta Praha - Moeller Pardubice 7:3 (2:2, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Rob (Vykoukal), 9. P. Ton (Kratěna), 26. Netík, 35. Kratěna (Vykoukal), 45. Zelenka (Dragoun), 46. Langhammer (Dragoun), 50. Kratěna (Sivek) - 12. Koukal (Kolář), 18. Čaloun (M. Čech), 46. Čaloun (M. Čech). Rozhodčí: Minář, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 14.500 (vyprodáno). Stav série: 3:0.
Sparta Praha: T. Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Zelenka, J. Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun - Podlešák, Štrba, Rob. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Pardubice: Lašák (45. Koutský) - Linhart, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Šeda, M. Čech, Koma - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Pucher, Pivko - Kolář (42. Andrašovský), Koukal, Blažek - F. Mrázek, Ondřej, Cetkovský. Trenéři: Říha a Rohlík.