rou
29. 12. 2007 23:00
Poslední zápas na Spengler cupu Východočechům nevyšel
Na pardubické střídačce vládla v poslední třetině zápasu se Zlínem nervozita.
Na pardubické střídačce vládla v poslední třetině zápasu se Zlínem nervozita. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Davos - Hokejisté Pardubic ve svém posledním vystoupení na prestižním Spenglerově poháru podlehli 3:4 Adleru Mannheim. Východočeši přitom vedli 2:0 a 3:2, závěr ale patřil německému celku.

Moelleru vyšla už první třetina, ve které se díky gólům Cetkovského a Klejny dostal český tým do dvoubrankového vedení.

Pardubice poprvé na Spengleru zvítězily. Porazily Davos - čtěte ZDE

V průběhu druhé třetiny ale Adler v rozmezí dvou minut vyrovnal. Na to ještě Východočeši dokázali odpovědět gólem Rolinka, který dorazil Tvrdíkovu střelu, pak už ale padaly branky jen Lašákovy sítě.

Tři minuty před koncem prostřední části vyrovnal Fatu a ve 45. minutě rozhodl o vítězství Adleru Pascal Trepanier.

Pardubice tak na švýcarském turnaji skončí díky jediné výhře nad Davosem na konečném čtvrtém místě.