Parahokejisté díky prvním gólům na MS porazili Norsko a budou v Pekingu

25. 6. 2021 22:39

Čeští parahokejisté porazili ve svém závěrečném utkání na mistrovství světa v Ostravě 2:1 Norsko a v souboji o 5. místo si zajistili účast na paralympijských hrách v Pekingu. V pátém duelu na turnaji se podařilo svěřencům trenéra Jiřího Břízy poprvé skórovat.

Češi prohráli s nulou vstřelených gólů na kontě všechny tři zápasy základní části i čtvrtfinále s Ruskem. V rozhodujícím duelu proti Norsku se jako první na turnaji prosadil ve 23. minutě Radek Zelinka a na brzké vyrovnání dokázal zareagovat ve 29. minutě vítězným gólem David Palát.

Na paralympiádě se Češi představí počtvrté za sebou, před třemi lety v Pchjongčchangu byli šestí.

Ve finále ostravského MS se utkají největší favorité Kanada a USA.

MS v parahokeji v Ostravě:

O 5. místo:

ČR - Norsko 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 23. Zelinka, 29. Palát - 25. Bakke.

Semifinále: USA - Korea 9:0 (3:0, 2:0, 4:0), Kanada - Rusko 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).