Parádní česká noc! Hudler exceloval, trefil se i Voráček

27. 11. 2014 6:50
Jiří Hudler vstřelil při výhře Calgary v San Jose 2:0 oba góly. Michael Frolík a Ondřej Pavelec pomohli k výhře Winnipegu 2:1 na ledě Buffala.
Podívejte se na jeden z gólů Jiřího Hudlera proti San Jose | Video: nhl.com

New York - Skvělou noc zažili čeští hokejisté v zámořské NHL. Nejvíc byl vidět Jiří Hudler, který v zápase proti San Jose vstřelil oba góly, a zasloužil se tak o výhru Calgary 2:0.

Michael Frolík a Ondřej Pavelec pomohli k výhře Winnipegu 2:1 na ledě Buffala. Útočník Frolík dal druhý gól Jets, připsal si tak vítěznou trefu a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, brankář Pavelec zneškodnil 19 z 20 střel Sabres.

Hudler druhou hvězdou

Autor obou gólů Hudler byl jedním z hlavních strůjců výhry Calgary 2:0 v San Jose. V 38. minutě poslal svůj tým do vedení přesnou střelou švihem z prostoru mezi kruhy, poté zpečetil výhru v poslední minutě trefou do prázdné branky při power play Sharks.

Českého útočníka podobně jako Frolíka zvolili druhou hvězdou zápasu za finským brankářem Karrim Rämöm, který pochytal 32 střel a připsal si první čisté konto v ročníku.

Frolík využil napadání

Šestadvacetiletý Frolík zaznamenal pátý zásah v sezoně. V 35. minutě udeřil v oslabení, když u zadního mantinelu v útočném pásmu nečekaně obral o kotouč obránce soupeře Andreho Benoita, pohotově vybruslil zpoza branky a bekhendem překonal překvapeného brankáře Jhonase Enrotha.

Stalo se tak krátce poté, co byl útočník Jets Adam Lowry vyloučen na pět minut a do konce utkání za naražení Patricka Kalety na mantinel. "Chtěli jsme být v oslabení agresivní a napadat jejich rozehrávku. Pokusil jsem se vyvinout na soupeře tlak, puk mu přeskočil hokejku a najednou jsem ho měl já. Brankář si pak podle mě myslel, že obkroužím celé brankoviště, ale já to zkusil hned na bližší tyč. Chvilku jsem dokonce nevěděl, že to je gól," popsal Frolík.

Winnipeg vyhrál druhý den po sobě na hřišti soupeře, když v úterý zvítězil 4:2 v Columbusu, a vylepšil svou bilanci z venkovních duelů na osm výher ze 14 zápasů. "Nebyl to nejpovedenější výkon, ale odehráli jsme několik skvělých oslabení a znovu uspěli i v přesilovce. Samozřejmě rádi bereme dva body," poznamenal útočník Bryan Little, který ve 4. minutě v přesilové hře otevřel skóre zápasu.

Pavelec se v prvních dvou třetinách příliš nenadřel, v té třetí ale čelil deseti střelám a svůj tým několikrát podržel. Překonal ho pouze Chris Stewart. "Věděli jsme, že na nás ve třetí třetině vlétnou. Měli pár šancí, jsem rád, že využili jen jednu. V prvních dvou třetinách mi spoluhráči hodně pomohli, v té třetí bylo na mně, abych jim to vrátil," uvedl Pavelec.

Voráček se trefil poosmé v sezoně

Poosmé v sezoně skóroval nejproduktivnější český hokejista Jakub Voráček, pouze však zmírnil porážku Philadelphie 2:5 v Detroitu, v jehož dresu zaznamenal dvě asistence obránce Jakub Kindl.

V přetahované o první místo v kanadském bodování Voráčkovi znovu odskočil Sidney Crosby, který pomohl dvěma přihrávkami k výhře Pittsburghu 4:3 v prodloužení nad Torontem a má před českým útočníkem jednobodový náskok.

Crosby zároveň dosáhl na hranici 800 bodů v kariéře. "Je to hezké číslo. A ještě hezčí, když jsme vyhráli," radoval se kapitán Penguins, který kulatou metu překonal v 571. zápase. Rychleji to před ním v historii NHL stihlo pouze pět hokejistů.

Hlavním hrdinou Pittsburghu byl ale tentokrát Blake Comeau, který podruhé v kariéře vstřelil hattrick. Dovršil ho ve třetí minutě prodloužení, kdy se prosadil tvrdou střelou téměř od modré čáry.

Výsledky NHL:

Buffalo - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Stewart - 4. Little, 35. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 20 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.442. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Stewart (Buffalo).

NY Islanders - Washington 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Lee, 18. Hamonic, 65. Tavares - 14. a 39. Ovečkin. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Islanders), 2. Ovečkin (Washington), 3. Lee (Islanders).

Detroit - Philadelphia 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 32. a 39. Dacjuk (na první Kindl), 11. Weiss (Kindl), 31. Jurčo, 59. Zetterberg - 23. Giroux, 53. Voráček. Střely na branku: 25:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Weiss, 3. Helm (všichni Detroit).

Tampa Bay - NY Rangers 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 18. a 31. Callahan, 6. Stamkos, 50. Kučerov - 10. Zuccarello, 12. Boyle, 53. Nash. Střely na branku: 29:19. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos, 3. Stralman (všichni Tampa).

Pittsburgh - Toronto 4:3 v prodl. (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 1., 34. a 63. Comeau, 13. Malkin - 29. a 31. Komarov, 37. Bozak. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.645. Hvězdy zápasu: 1. Comeau, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Komarov (Toronto).

Minnesota - Los Angeles 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Branky: 5. M. Richards, 14. Brown, 19. Toffoli, 20. Justin Williams. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19.038. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Doughty, 3. Williams (všichni Los Angeles).

Colorado - Chicago 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 28. Talbot, 44. O'Reilly - 32. Toews, 35. Shaw, 55. Bickell. Střely na branku: 29:45. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Pickard, 3. O'Reilly (oba Colorado).

Florida - Carolina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Bjugstad. Střely na branku: 28:33. Diváci: 8119. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Ward (Carolina).

San Jose - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. a 60. Hudler. Střely na branku: 32:19. Diváci: 17.353. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Niemi (San Jose).

4. Winnipeg 24 12 3 9 51:54 27
5. Minnesota 21 12 0 9 58:48 24
6. Dallas 22 9 4 9 64:74 22
7. Colorado 23 8 5 10 59:73 21