Paráda Čermáka, z buly ve vlastním pásmu potopil Třinec

Adam Sušovský
22. 9. 2012 8:00
Tak to byla paráda! Brněnský útočník Leoš Čermák potopil Oceláře brankou z vhazování ve vlastní třetině. Obloučkem poslal puk přímo do prázdné brány.
Foto: hc-kometa.cz

Třinec - Tak to byla paráda! První centr Komety Brno vstřelil branku, jakou extraliga dlouho neviděla.

Leoš Čermák při power-play Třince nezkoušel hrát na vlastní beky, ale puk z buly poslal přes celé hřiště rovnou do prázdné brány.

Oceláři se 40 vteřin před koncem nadechovali za stavu 2:3 k velkému tlaku, navíc umocněném přesilovou hrou. Šest hráčů Třince ale místo očekávaného zámku jen nevěřícně zůstala stát a hledět na plachtící puk.

"Radek Bonk mě na buly celý zápas porážel, tak jsem ho chtěl překvapit a poslat puk hned z buly pryč ze třetiny. Trefil jsem bránu," kroutil hlavou ještě po zápase překvapený střelec.

Klesla: V životě jsem to neviděl

Puk se vznesl ke stropu haly a pomalu se snášel na druhou stranu směrem do opuštěné klece.

Zaplněná Werk aréna i šestice hráčů v červeném brzy pochopila, že je po naději.

Kotouč i s pomocí odrazu od tyče zaplul do brány. Hotovo. 2:4.

"Trefil to parádně, to jsem ještě v životě neviděl," divila se třinecká posila z NHL Rostislav Klesla. "Jasná Zlatá helma."

"Jsem rád, že to vyšlo. Kdyby Bonk to buly vyhrál, asi bychom se bránili velice těžce," věděl Čermák.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters.

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy