Palec nahoru pro Lva. Byli lepší, přiznal Kašpar z Doněcku

Adam Sušovský Adam Sušovský
29. 3. 2014 7:00
Proti Doněcku hrálo moc okolností. Zranění hráči i nucený azyl na Slovenku. "Lev Praha byl ale i tak lepší a postup si zasloužil," řekl český útočník Donbassu Lukáš Kašpar.
Lev Praha včera Lukáši Kašparovi ukončil klubovou sezonu, český útočník v Doněcku ale doufá, že se ozve trenér reprezentace Vladimír Růžička.
Lev Praha včera Lukáši Kašparovi ukončil klubovou sezonu, český útočník v Doněcku ale doufá, že se ozve trenér reprezentace Vladimír Růžička. | Foto: CPA Eduard Erben

Doněck (od našeho zpravodaje) - "Série to byla vyrovnaná, ale musíme si přiznat, že v rozhodujících momentech byl Lev lepší. Postup si zasloužil a já jim teď budu přát, aby udělali co největší úspěch," řekl Aktuálně.cz Lukáš Kašpar v Doněcku krátce poté, co Lev Praha v play off vyřadil Donbass a postoupil mezi čtyři nejlepší týmy KHL.

Pro český klub je to obrovský úspěch, ale i v konferenčním finále s Jaroslavlí bude Lev papírovým favoritem. A Kašpar, který má se hrou pražského týmu nejčerstvější zkušenosti, potvrzuje, že šanci na postup do boje o Gagarinův pohár určitě mít bude. "Mají totiž dobrý tým," řekl Kašpar.

Mistr světa z roku 2010 ale jinak cítil velké zklamání. Doněck odehrál výbornou sezonu a myslel na víc, za dané konstelace ale bylo čtvrtfinále se Lvem zřejmě stropem.

V klíčovou část sezony hrálo proti Donbassu až moc okolností najednou. Politická situace ho nutila hrát část zápasů v Bratislavě, do toho se zranilo několik opor základní sestavy.

Lev měl o to snadnější práci, přesto se na postup pořádně nadřel, utkání rozhodovala jediná branka i velké štěstí. Vždyť včera, když Lev Praha ukončil vítězstvím 1:0 sérii, Donbass v utkání třikrát nastřelil tyč. Dokonce i deset vteřin před koncem při hře bez brankáře.

Praha - Bratislava - Doněck. Divné

"Hráli jsme v podstatě na tři formace a roli to určitě svou roli také hrálo, protože v klíčovou chvíli zápasu měli více sil oni. Oni měli větší tým, my na ledě točili pořád ty stejné hráče. A když se do toho míchá i politika, příjemné to není," konstatoval Kašpar.

Doněck mohl hrát doma na Ukrajině až včerejší šesté utkání, ale to už bylo na zvrat špatně se vyvíjející série příliš pozdě. A Kašpar přiznal, že i nucené a podle Ukrajinců zbytečné stěhování do azylu v Bratislavě Doněcku v sérii ublížilo.

"Bylo to celé divné. Všichni viděli, že je to přímo tady v Doněcku v pohodě. Vy sám jste to viděl dnes taky a takhle to tady bylo celý týden," říkal Kašpar Aktuálně.cz.

Diváků přišlo na hokej něco málo přes čtyři tisíce, všichni se výborně bavili. V ulicích města nebylo znát, že by se ukrajinská krize Doněcku nějak dotkla.

Největším problémy ten den působilo spíše jen škaredé a deštivé počasí. Že něco není v pořádku, připomínala snad jen policejní eskorta, která při transportech z letiště na hotel a z hotelu na stadion doprovázela české hokejisty.  

Kašpar počká na telefon z reprezentace

"Chápu, že někteří lidé z těch zpráv mají strach, ale vše se dělo jen na Krymu. Já bydlím v Doněcku sto padesát metrů od náměstí, kde se párkrát demonstranti sešli, ale nikdy jsem se nemusel bát, protože se tady situace nikdy nevyhrotila k nějakým nepokojům," doplnil Kašpar.

I když mu skončila sezona, sám z Doněcku ještě neutíká a pravděpodobně na Ukrajině zůstane i příští týden.

"Teď je víkend, nevyřeším nic. Příští týden mě čeká ještě nějaké vyřizování ohledně banky a bytu, kde tady bydlím. Až pak se vrátím do Česka a uvidím, co bude dál," řekl s tím, že z Ukrajiny rozhodně utíkat nebude.

Na co si ale s napětím počká, je telefon od trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Ten už skládá tým pro mistrovství světa a mistr světa z roku 2010 Kašpar je připraven porvat se o místo. "Ještě jsme si ale nevolali, takže se nechám překvapit," řekl.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy