Palát slaví první gól v sezoně, Hertl vyšel poprvé naprázdno

11. 10. 2013 6:40
Česká hokejová hvězda Tomáš Hertl vyšel poprvé po své premiéře bodově naprázdno.
Tomáš Hertl si poprvé nepřipsal v zápase ani bod
Tomáš Hertl si poprvé nepřipsal v zápase ani bod | Foto: facebook San Jose Sharks

Vancouver - Hokejová hvězda posledních dnů Tomáš Hertl se poprvé po svém debutu v NHL bodově neprosadil, ale San Jose i přesto vyhrálo nad Vancouverem 4:1.

Premiérový gól si připsal v dresu Tampy Ondřej Palát, který tak pomohl porazit Floridu vysoko 7:2.

Hlavním strůjcem vítězství "Blesků" v úvodním domácím utkání byl Steven Stamkos, jenž dal tři góly a na jeden přihrál. Pro Stamkose, jenž skóroval poprvé v sezoně, to byl šestý hattrick v kariéře. Dvakrát se v utkání trefil finský útočník Valtteri Filppula.

Palát, který si v minulé nováčkovské sezoně připsal ve čtrnácti zápasech dva góly, se prosadil ve 36. minutě, když tvrdou ranou z kruhu pro vhazování zvýšil na 4:1. Asistenci u jeho trefy zaznamenal brankář Ben Bishop, jenž rozehrál puk až na útočnou modrou čáru.

Asistence si v zápase Detroitu proti Phoenixu připsali Jakub Kindl a Martin Hanzal. Nakonec slavil druhý jmenovaný, protože Coyotes vyhráli nad Red Wings 4:2.

Hertl dál vládne střelcům NHL

Hertl, který v předchozím zápase zazářil čtyřmi góly proti Rangers, opět nastoupil v elitní formaci, ale tentokrát nepřispěl k výhře San Jose ani bodem. Přestože měl několik slibných příležitostí a první útok Sharks byl nebezpečný téměř při každém střídání, na Luonga v bráně Canucks si mladá hvězda nepřišla.

Byl ale u první branky utkání, kterou Vlasic načal úspěch hostů. Pelech poté přidal druhou trefu a i když Santorelli v druhé třetině snížil, San Jose už si zápas pohlídalo. Třetí gól si totiž připsal Marleau a do prázdné brány při power play pečetil utkání Burns.

Na konci druhého dějství si vyšlápl na Hertla Edler a ostrým hitem mu u mantinelu srazil helmu. Hostující útočník ale souboj ustál a nic se mu nestalo.

Český mladík tentokrát strávil na ledě 16 minut a 37 vteřin. Připsal si alespoň tři střely. V čele ofenzivních tabulek NHL se šesti góly ale po čtyřech zápasech zůstává dál.

Pavelec Winnipegu 28 zákroky nepomohl

Bodově se neprosadil ani Tomáš Plekanec, ale jeho Montreal si také připsal na ledě Edmontonu cennou výhru 4:1.

To brankář Ondřej Pavelec radost mít nemůže. Český gólman pochytal 28 střel, na dvě ale nestačil a Winnipeg tak prohrál s Minnesotou 1:2. Boston Davida Krejčího zase nestačil na Colorado 0:2.

Další čeští gólmani v NHL Petr Mrázek a Michael Neuvirth sledovali zápasy jen ze střídaček.

NHL:

Boston - Colorado 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 20. O'Reilly, 60. Duchene. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.565.

Buffalo - Columbus 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Branky: 9. Vanek - 2. Atkinson, 17. Foligno, 19. Gáborík, 23. Dubinsky. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.210.

Washington - Carolina 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 6. Chimera, 34. Ovečkin - 33. Lindholm, 37. Sjomin, 47. Gerbe. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.506.

Detroit - Phoenix 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 26. Andersson (Kindl), 27. Ericsson - 3. Morris, 28. Boedker, 56. Stone (Hanzal), 60. Vermette. Střely na branku: 30:38. Diváci: 20.066.

Nashville - Toronto 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 34. Kessel, 40. Van Riemsdyk, 57. Bozak, 57. Lupul. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16.671.

Minnesota - Winnipeg 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 8. Brodin, 31. Cooke - 20. Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 30:15. Diváci: 17.366.

Edmonton - Montreal 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 23. Smyth - 30. Gallagher, 33. Prust, 53. Galchenyuk, 60. Pacioretty. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - Florida 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)

Branky: 14., 32. a 53. Stamkos, 47. a 50. Filppula, 9. St. Louis, 36. Palát - 21. Boyes (Fleischmann), 44. Huberdeau. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19.204.

Anaheim - New York Rangers 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Branky: 10. a 22. Silfverberg, 6. Getzlaf, 12. Winnik, 29. S. Koivu, 37. Penner. Střely na branku: 37:34. Diváci: 17.179.

Vancouver - San Jose 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 31. Santorelli - 13. Vlasic, 20. Pelech, 32. Marleau, 58. Burns. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.910.