VIDEO Palát režíroval výhru Tampy, góly Židlického nestačily

4. 1. 2014 7:16
Ondřej Palát byl hlavní hvězdou utkání Tampy Bay v Calagary, které Blesky vyhrály 2:0. První gól vstřelil, na druhý přihrál. New Jersey prohrálo s Chicagem i přes dva góly Marka Židlického.
Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu Calgary - Tampa Bay včetně gólu a asistence Ondřeje Paláta | Video: youtube.com

Praha - Ondřej Palát byl hlavním strůjcem vítězství Tampy Bay v Calgary 2:0. Český útočník byl totiž u obou branek svého mužstva. Nejprve ve 26. minutě střelou do horního růžku sám otevřel skóre, o pět minut později pak přihrával na druhý gól Kučerova.

"Cítím, že moje sebevědomí jde nahoru. Možná je to způsobeno tím, že hraji s Martym (St. Louisem) a Johnnym (Tylerem Johnsonem)," reagoval český útočník, který bodoval v pěti utkáních v řadě a své konto v nich rozšířil o dvě branky a čtyři asistence.

Gólman Ben Bishop kryl všech 19 střel soupeře a připsal si čtvrtou vychytanou nulu v sezoně.

Židlický se dvakrát trefil, Jágr se milníku nedočkal

Hned dvakrát se v zápase proti Chicagu trefil Marek Židlický, ale Ďáblové i přes jeho příspěvek doma prohráli 3:5. Český obránce, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, v rozmezí 48. až 54. minuty dvěma rychlými zásahy snížil na rozdíl jediné branky, jenže v čase 58:32 pečetil výhru hostů svým třetím gólem v zápase Patrick Sharp.

Jaromír Jágr dál čeká na bod, jímž by vyrovnal milník v tabulce produktivity sedmého Maria Lemieuxe. Další český útočník ve službách Devils Patrik Eliáš do zápasu nenastoupil. Zranění třebíčského rodáka, který minulé utkání po nárazu do mantinelu nedohrál, by ale nemělo být vážné.

Pittsburgh přehrál v domácím prostředí New York Rangers 5:2 a na vlastním ledě zvítězil v jedenáctém utkání v řadě. Lídr kanadského bodování soutěže Sidney Crosby se na úspěchu Penguins podílel gólem a dvěma asistencemi a Chris Kunitz zaznamenal přesně opačnou bilanci. Dvěma brankami podpořil vítězství domácích i Jussi Jokinen.

Výsledky NHL:

New Jersey - Chicago 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)
Branky: 48. a 54. Židlický, 23. Greene - 22., 43. a 59. Sharp, 42. Saad, 46. Hossa. Střely na branku: 27:24. Diváci: 16.592.

Pittsburgh - NY Rangers 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 14. a 53. Kunitz, 19. a 22. Jokinen, 39. Crosby - 48. Zuccarello, 52. McDonagh. Střely na branku: 28:35. Diváci: 18.668.

Calgary - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 26. Palát, 31. Kučerov (Palát). Střely na branku: 19:29. Diváci: 19.289.

Anaheim - Edmonton 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Branky: 18. a 20. Lovejoy, 1. Palmieri, 40. Jackman, 52. Cogliano - 1. Gordon, 12. Jakupov. Střely na branku: 37:18. Diváci: 17.174.

4. Dallas 40 20 7 13 119:119 47
5. Minnesota 43 21 5 17 101:110 47
6. Winnipeg 43 19 5 19 117:125 43
7. Nashville 41 18 5 18 97:122 41