Z deseti zápasů NHL se kvůli koronaviru odehrál jediný

22. 12. 2021 6:54
Hokejisté Tampy Bay i díky asistenci Ondřeje Paláta otočili v NHL na ledě Vegas zápas z 1:3 a zvítězili 4:3. Obhájce Stanleyova poháru se osmou výhrou z posledních devíti utkání vyhoupl do čela soutěže. Zbylých devět duelů úterního programu bylo odloženo kvůli koronaviru.
Gabriel Fortier svou první brankou v NHL dostal Tampu Bay v sedmé minutě do vedení | Foto: Reuters

Gabriel Fortier svou první brankou v NHL dostal Tampu Bay v sedmé minutě do vedení, ale aktivnější Vegas do poloviny zápasu otočilo na 3:1. Ještě v úvodní třetině vyrovnal v přesilové hře Mark Stone, od jehož brusle se puk odrazil do branky. Stejný hráč přidal střelou z pravého kruhu druhý gól domácích a Nicolas Roy po individuálním průniku zvýšil.

Obhájce Stanleyova poháru vyrovnal ve 38. minutě během 43 sekund. Pierre-Édouard Bellemare snížil střelou z mezikruží a z dorážky upravil Anthony Cirelli na 3:3. Hosté přečkali bez úhony na začátku třetí třetiny vyloučení Jana Rutty a v čase 50:13 udeřil v přesilové hře z levého kruhu Steven Stamkos. U jeho trefy si připsal druhou asistenci Palát. Český útočník, který v předchozích třech zápasech nebodoval, si vylepšil bilanci v této sezoně na devět tref a deset přihrávek.

Vítězný gól Tampy:

Vegas, které vede Pacifickou divizi a před utkáním mělo sérii pěti výher, nebyla nic platná střelecká převaha 41:19. "Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli," prohlásil trenér Peter DeBoer. "Do utkání jsme dali hodně úsilí a energie, měli jsme několik dost dobrých pasáží. Zasloužili bychom si být za výkon odměněni nějakými body, ale ne náhodou jsou tak úspěšní," dodal kouč. Kapitán týmu Stone nedohrál zápas kvůli blíže nespecifikovanému zranění.

Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman Andrej Vasilevskij, který měl 38 zákroků. "Vyhráli jsme zápas, který jsme pravděpodobně vyhrát neměli. Takhle určitě hrát nechceme," řekl Stamkos.

Tampa Bay postrádala kouče Jona Coopera kvůli covidovému protokolu. Zastoupil jej asistent Derek Lalonde. "Nic se nezměnilo. Pokračovali jsme v práci jako obvykle," řekl Lalonde. "S tím, co se aktuálně děje, se dalo očekávat, že se to může stát. I Vegas kvůli tomu chyběli hráči. Věci se mění z hodiny na hodinu. Vzhledem k tomu, jak se virus rozšířil v lize, se dá čekat, že v příštích dnech se to rozjede i u nás," doplnil Stamkos.

Zápas ve Vegas byl posledním před vánočními svátky. Vedení NHL odložilo už před dvěma dny středeční a čtvrteční utkání kvůli rostoucímu počtu případů nakažených v deseti ze 32 klubů. Podle plánu by se soutěž měla opět rozjet 27. prosince, tedy v noci na úterý středoevropského času.

Vegas - Tampa Bay 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 10. a 22. Mark Stone, 29. N. Roy - 7. Fortier, 38. Bellemare, 38. Cirelli, 51. Stamkos (Palát). Střely na branku: 41:19. Diváci: 18.217. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Mark Stone, 3. Theodore (oba Vegas).

Centrální divize:

1. Minnesota 30 19 2 9 112:92 40
2. Nashville 30 19 1 10 89:79 39
3. St. Louis 31 17 5 9 106:85 39
4. Colorado 27 17 2 8 115:91 36
5. Winnipeg 30 14 5 11 90:87 33
6. Dallas 29 15 2 12 82:85 32
7. Chicago 30 11 4 15 72:97 26
8. Arizona 29 6 2 21 56:109 14