Tlustý a Palát skórovali, zářící Pavelec pustil jediný gól

24. 1. 2014 6:12
Čeští útočníci Ondřej Palát a Jiří Tlustý pomohli góly k výhrám svých celků v NHL.
Ondřej Pavelec předvedl proti San Jose 31 zákroků, ovšem i jeden inkasovaný gól na porážku stačil | Foto: Reuters

Praha - Čeští útočníci Ondřej Palát a Jiří Tlustý pomohli góly k výhrám svých celků v nočních zápasech NHL.

Tlustý trefou do prázdné branky sekundu před koncem pečetil výhru Caroliny 5:3 nad Buffalem a zároveň asistoval u vyrovnávacího gólu, když jeho dobrého napadání využil Sjomin.

"Byl to skvělý obrat. Přestože jsme na začátku třetí třetiny inkasovali třetí gól, nezlomilo nás to. Stále jsme se drželi svého plánu," těšilo brankáře Antona Chudobina, který se pod výhru Caroliny podepsal 26 zásahy.

Palát poslal ve 46. minutě Tampu do vedení nad Ottawou 3:2, ovšem Senatoři i potřetí v utkání srovnali, a tak Blesky rozhodly až v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem byl Kučerov.

Pavelec inkasoval jen jednou, nestačilo to

Jedinou branku z 32 střel inkasoval v zápase se San Jose brankář Ondřej Pavelec, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Ani jeho skvělý výkon však na body nestačil, Winnipeg totiž se Žraloky prohrál fotbalovým výsledkem 0:1.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 47. minutě Joe Pavelski, který ze vzduchu dorazil puk za Pavelcova záda.

"Jim se povedlo z dorážky skórovat, nám ne," řekl obránce Winnipegu Jacob Trouba. "Pavelec chytal skvěle, udržel nás v zápase," dodal. Jets, v jejichž dresu si 400. start v NHL připsal Michael Frolík, prohráli poprvé pod vedením trenéra Paula Mauriceho.

V předchozích čtyřech utkáních soupeře přestříleli 16:7 a Pavelec v posledních pěti duelech obdržel celkově pouze osm gólů.

Vítězná oslava jubilea

Columbus oslavil tisící zápas v NHL vítězstvím nad Philadelphií 5:2 a prodloužil sérii výher na osm zápasů. Poslední úspěšné výsledky katapultovaly Blue Jackets na příčky play off, které si od vstupu do soutěže v roce 2000 zahráli jednom jednou.

Naopak o vítěznou šňůru šesti utkání přišlo Toronto, když v Dallasu utrpělo debakl 1:7. Hlavním vůdcem kanonády byl Jamie Benn, jenž vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Hokejisté Anaheimu si výhrou 2:1 nad Los Angeles upevnili pozici nejlepšího týmu soutěže. Aktuálně mají náskok pěti bodů na úřadujícího vítěze Stanleyova poháru Chicago, které podlehlo 1:2 na ledě Minnesoty. Obhájce trofeje inkasoval oba góly v úvodní třetině, skóre korigoval až v poslední minutě. Připravil tím o čisté konto nováčka Darcyho Kuempera, jenž se musel v zápase vyrovnat i s kuriózním momentem - půjčil si masku od kolegy Niklase Bäckströma.

Po střele Brandona Bolliga byla totiž jeho helma poškozena a trvalo deset minut, než mu ji opravili. "Jeho helma je dělaná na míru, takže mi moc neseděla. Měl jsem horší výhled, o to víc jsem se musel soustředit," líčil Kuemper.

Výsledky NHL:

Buffalo - Carolina 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Hodgson, 24. Flynn, 41. Ennis - 34. a 48. Sjomin (na druhou Tlustý), 13. Skinner, 50. Sekera, 60. Tlustý. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.468.

NY Rangers - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 39. Nash - 9. Steen, 44. Shattenkirk. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.006.

Columbus - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 9. J. Johnson, 32. MacKenzie, 37. Calvert, 44. Dubinsky, 47. Horton - 22. B. Schenn, 28. Lecavalier. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15.571.

Tampa Bay - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. T. Johnson, 24. Crombeen, 46. Palát, rozhodující sam. nájezd Kučerov - 16. Karlsson, 37. MacArthur, 58. Ch. Neil. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.751.

NY Islanders - Pittsburgh 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Branky: 2. Grabner, 9. Nelson, 44. Bailey, 51. Okposo - 10. Kunitz, 12. Crosby, 26. Määttä, 38. Letang, 46. Malkin, 60. Sutter. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15.012.

Minnesota - Chicago 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Pominville, 16. Cooke - 60. P. Kane. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19.226.

Dallas - Toronto 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Branky: 27. a 43. Ničuškin, 8. Jamie Benn, 16. Eakin, 29. Horcoff, 32. Peverley, 36. Daley - 8. Kuljomin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13.678.

Vancouver - Nashville 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 30. Higgins - 44. Smith, 53. Spaling. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.910.

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Penner, 38. Maroon - 4. Kopitar. Střely na branku: 21:31. Diváci: 17.503.

San Jose - Winnipeg 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 47. Pavelski. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.562.

3. Colorado 49 31 5 13 144:127 67
4. Minnesota 53 28 5 20 127:130 61
5. Dallas 51 23 8 20 148:153 54
6. Nashville 52 23 7 22 127:153 53
7. Winnipeg 52 23 5 24 144:153 51