Já jsem udělal málo?! Růžička na novém videu ztrácí před Palaščákem trpělivost

Sport Sport
11. 3. 2016 14:01
Podnikatel Miroslav Palaščák zveřejnil další část videa s trenérem Vladimírem Růžičkou, kterou doteď měla k dispozici jen policie. Růžička na nahrávce vysvětluje, co všechno pro Palaščákova syna Davida udělal a postupně ztrácí trpělivost.
Vladimír Růžička na novém videu ztrácí před Miroslavem Palaščákem trpělivost. | Video: YouTube.com

Praha – Jak slíbil, tak učinil. Podnikatel Miroslav Palaščák, jenž loni na jaře rozpoutal korupční kauzu s Vladimírem Růžičkou, zveřejnil další video z roku 2014. Opět se podobá tomu původnímu s tím, že obsahuje nové pasáže.

Palaščák si Růžičkovi, tehdejšímu trenérovi Slavie, stěžuje, že jeho syn David nedostal šanci navzdory dvěma sponzorským darům v celkové výši 500 tisíc korun. "Počítal jsem, že bude hrát první ligu, ne extraligu," říká Palaščák v restauraci slávistického stadionu v Edenu, načež později dodává: "V Mostě mi bylo naznačeno, že by mohl hrát, ale měl bych dát sponzorský dar."

David Palaščák odehrál před dvěma roky za prvoligový Most 31 zápasů základní části, z nich vyšel se statistikou 1+3. Čili nepatřil k ústředním postavám mužstva.

Kolik bral Palaščák ve Slavii?

Růžička podnikateli odpovídá, že víc udělat nemohl, přičemž zavede řeč i na kontrakt: "Další věc je, že dostal od Slavie smlouvu. To je nějakých 140 tisíc."

Také tvrdí, že na podobnou dohodu nikdy předtím nepřistoupil: "Bylo to poprvé, co jsem něco takového udělal. I kvůli tomu Paldovi (Davidu Palaščákovi, který prošel mládežnickými výběry Slavie), kterého znám. Byl tady u nás.“

Když Miroslav Palaščák Růžičkovi stále zdůrazňuje, že s výsledkem spolupráce není spokojený, trenér ztrácí trpělivost: "Já jsem udělal málo za ty dva roky? Vy jste se zbláznil? Chodil trénovat s áčkem, druhý rok trénoval i na ledě. Další věc je, že jsem mu udělal smlouvu, kterou by normálně nedostal. Co byste víc chtěl? (…) Co jste si myslel? Že když nedáte sponzorský dar (do Mostu), tak ho dám já?"

Připomeňme, že Vladimír Růžička kvůli původní nahrávce rezignoval na post kouče české reprezentace. Nyní je trenér extraligového Chomutova obviněný ze zpronevěry a hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy