Já jsem udělal málo?! Růžička na novém videu ztrácí před Palaščákem trpělivost

Sport Sport
11. 3. 2016 14:01
Podnikatel Miroslav Palaščák zveřejnil další část videa s trenérem Vladimírem Růžičkou, kterou doteď měla k dispozici jen policie. Růžička na nahrávce vysvětluje, co všechno pro Palaščákova syna Davida udělal a postupně ztrácí trpělivost.
Vladimír Růžička na novém videu ztrácí před Miroslavem Palaščákem trpělivost. | Video: YouTube.com

Praha – Jak slíbil, tak učinil. Podnikatel Miroslav Palaščák, jenž loni na jaře rozpoutal korupční kauzu s Vladimírem Růžičkou, zveřejnil další video z roku 2014. Opět se podobá tomu původnímu s tím, že obsahuje nové pasáže.

Palaščák si Růžičkovi, tehdejšímu trenérovi Slavie, stěžuje, že jeho syn David nedostal šanci navzdory dvěma sponzorským darům v celkové výši 500 tisíc korun. "Počítal jsem, že bude hrát první ligu, ne extraligu," říká Palaščák v restauraci slávistického stadionu v Edenu, načež později dodává: "V Mostě mi bylo naznačeno, že by mohl hrát, ale měl bych dát sponzorský dar."

David Palaščák odehrál před dvěma roky za prvoligový Most 31 zápasů základní části, z nich vyšel se statistikou 1+3. Čili nepatřil k ústředním postavám mužstva.

Kolik bral Palaščák ve Slavii?

Růžička podnikateli odpovídá, že víc udělat nemohl, přičemž zavede řeč i na kontrakt: "Další věc je, že dostal od Slavie smlouvu. To je nějakých 140 tisíc."

Také tvrdí, že na podobnou dohodu nikdy předtím nepřistoupil: "Bylo to poprvé, co jsem něco takového udělal. I kvůli tomu Paldovi (Davidu Palaščákovi, který prošel mládežnickými výběry Slavie), kterého znám. Byl tady u nás.“

Když Miroslav Palaščák Růžičkovi stále zdůrazňuje, že s výsledkem spolupráce není spokojený, trenér ztrácí trpělivost: "Já jsem udělal málo za ty dva roky? Vy jste se zbláznil? Chodil trénovat s áčkem, druhý rok trénoval i na ledě. Další věc je, že jsem mu udělal smlouvu, kterou by normálně nedostal. Co byste víc chtěl? (…) Co jste si myslel? Že když nedáte sponzorský dar (do Mostu), tak ho dám já?"

Připomeňme, že Vladimír Růžička kvůli původní nahrávce rezignoval na post kouče české reprezentace. Nyní je trenér extraligového Chomutova obviněný ze zpronevěry a hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy