Palaščák: Růžičku jsem nevydíral. A šéf Pirátů lže

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 8. 2015 11:37
Miroslav Palaščák v rozhovoru pro Aktuálně.cz tvrdí, že Vladimíra Růžičku nevydíral. Někdejší reprezentační kouč to tvrdil na výslechu u policie.
Miroslav Palaščák.
Miroslav Palaščák. | Foto: DVTV

Praha - Byl to možná zásadní posun v celém vyšetřování. Po více než čtvrt roce od začátku aféry, která otřásla pověstí českého hokeje i respektovaného trenéra, Vladimír Růžička poprvé vypovídal na policii. Podle středečního vydání MF Dnes (více zde) měl Růžička u policie říct, že jej Miroslav Palaščák vydíral a požadoval po něm 1,1 milionu korun.

To ale sám Palaščák, otec hokejisty, který Růžičkovi zaplatil dvakrát 250 tisíc bez jediného dokladu a údajně proto, aby jeho syn dostal šanci ve Slavii, v rozhovoru pro Aktuálně.cz rezolutně popírá.

"Schůzka proběhla. Byla krátká a výstižná. Řekl jsem mu, co si o něm myslím, a divil se, že do toho zatahuje také svoji ženu (Růžička totiž Palaščákovi půl milionu, které od něj přijal, vrátil z účtu své manželky, pozn. red.). On ani nedutal a nezmohl se na slovo," říká Palaščák.

Aféru řeší hned tři pražská policejní oddělení. Vedle trestního oznámení na korupci totiž další dvě podal sám Růžička na Palaščáka: Pro pomluvu a vydírání.

Pracuje Růžička jako mafie?

Co říkáte na tvrzení MF Dnes, podle které prý Vladimír Růžička policii sdělil, že jste ho vydíral?
Je to neuvěřitelné, co si může někdo vymyslet jenom proto, aby zdiskreditoval druhého člověka bez jakýchkoliv důkazů. Ve sportu používat takové zpravodajské a konspirační metody svědčí o opravdu ryzím charakteru.

K té schůzce, o které Růžička u výslechu mluvil, došlo?
Ta schůzka byla krátká a výstižná. Na schůzce jsem řekl panu Růžičkovi, co si o něm myslím. Že ve mně jeho nominace mladých hráčů bez výkonnosti na přípravné zápasy vyvolávají smíšené pocity a že si myslím, že přesně takto pracuje organizovaný zločin. Taky jsem se podivoval, že do toho zatahuje svoji ženu, která mi zaslala peníze zpět. Ani nedutal a nezmohl se na slovo.

Vy jste po něm tedy žádné peníze nechtěl?
Ne, vůbec.

To jste řekl také policii?
Ano.

Růžička obviňuje bez důkazů

Policie v celé kauze řeší tři případy. Trestní oznámení za možnou korupci, které padlo už před hokejovým MS. A pak dvě trestní oznámení, která podal Růžička pro pomluvu a vydírání. Jak se k tomu stavíte?
Já jsem ještě v životě nepodal trestní oznámení. Takže jsem žádné nepodal ani na pana Růžičku. Víte, já bych si nedovolil obvinit ani svého posledního dělníka na stavbě, kdyby mi ukradl pytel cementu, pokud bych ho nechytil za ruku a neměl o tom důkaz. Tady v tomto případu podává pan Růžička na mě trestní oznámení bez jakéhokoliv důkazu.

U vydírání žádný důkaz neexistuje, protože se nedělo. U pomluvy jsem o panu Růžičkovi pouze zveřejnil autentické video a veškeré vývody z tohoto videa nebyla má práce. Nechápu, jak se mohu dopustit pomluvy, pokud zveřejním pravdu.

Vy sám nějaké trestní oznámení podávat budete?
Podal jsem poprvé v životě trestní oznámení pro pomluvu na pana Novotného (někdejší šéfredaktor extra.cz), za jeho nevybíravé články, kde o mně prohlásil, že jsem člověk s pestrou kriminální minulostí. Dále budu podávat druhé trestní oznámení ve svém životě, a to na pana Veverku (majitel Pirátů Chomutov), který o mně prohlásil v Deníku Sport, že jsem podvodník a figuruji v kauze s padělanými obrazy. Pan Veverka velmi dobře ví, že s tím nemám nic společného a že jeho tvrzení je bohapustá lež.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy