Mám nahrávku, která Růžičku usvědčí z další zpronevěry, tvrdí Palaščák

David Janeczek David Janeczek
27. 9. 2016 13:12
U soudu v kauze zpronevěry Vladimíra Růžičky v úterý vypovídal podnikatel Miroslav Palaščák, jenž bývalému trenérovi Slavie předal 500 tisíc korun, aby dostal jeho syn David příležitost v prvním týmu Slavie. Jenže bývalý reprezentační trenér částku nepřiznal do účetnictví klubu, za což byl dnes nepravomocně odsouzen k pokutě 400 tisíc korun. Pokud nezaplatí, půjde současný kouč Chomutova na 16 měsíců do vězení. Palaščák ale tvrdí, že to nebyl jediný případ, kdy Růžička zpronevěřil peníze od rodičů mladých hokejistů.
Miroslav Palaščák u soudu s Vladimírem Růžičkou
Miroslav Palaščák u soudu s Vladimírem Růžičkou | Foto: ČTK

Praha – U Obvodního soudu pro Prahu 10 pokračoval soud mezi pražskou hokejovou Slavií a Vladimírem Růžičkou. Soud dnes vynesl nepravomocný verdikt, podle kterého Růžička musí zaplatit 400 tisíc korun. Pokud nezaplatí, půjde na 16 měsíců do vězení.

Podnikatel Miroslav Palaščák, který celou kauzu rozpoutal zveřejněním nahrávky, na které mluví s Růžičkou o předání půl milionu korun, k prvnímu přelíčení v polovině srpna nedorazil, vypovídal až dnes.

Novou nahrávku zatím nezveřejnil

A po své výpovědi Palaščák přišel před novináře s tvrzením, že má další nahrávku, která má potvrdit, že Růžička bral peníze i od dalších rodičů.

"Na nové nahrávce by mělo být potvrzeno, že trenér Růžička během svého působení ve Slavii přijal daleko víc. Na záznamu však nejsou konkrétní jména, mluvíme v obecné rovině," popisuje Palaščák, co je na videu.

Záznam s sebou přinesl i v úterý k soudu, ale tribunál jej nakonec při posuzování Růžičkovy viny nepřijal, neboť prý nepřinesl nové důkazy.

Sám Palaščák zvažuje, že nahrávku vydraží. Ještě na chodbě před jednací síní přišel ze zajímavým návrhem. "Možná by mohla nahrávku koupit média,  pomohla by českému hokeji a video by se dostalo na veřejnost," přišel s řešením Palaščák.

Palaščák: Nejsem v tom nevinně

Oba aktéři kauzy se v úterý u soudu nepotkali a zřejmě už ani nepotkají. Palaščák se totiž nezúčastnil prvního slyšení, na kterém Růžička požádal, aby líčení proběhlo v jeho nepřítomnosti, a soud mu vyhověl.

Palaščák přiznává, že ani on není v kauze nevinně. "Vím, že se ode mě blbě poslouchá slovo fair-play, protože v tom také nejsem úplně nevinně. Ale takhle byl nastavený systém a určitě jsem nebyl sám, od koho si Růžička vzal peníze," řekl podnikatel. "Už v době, kdy jsem peníze Růžičkovi předával, tak jsem si nedělal iluze, kde skončí."

Palaščáka mrzí, že Růžička nadále působí u hokeje

"Když jsem zveřejňoval nahrávku, tak jsem neřešil, jestli bude někdo souzen, nebo nebude. Chtěl jsem ukázat pravou tvář Vladimíra Růžičky. Čekal jsem, že ho odsoudí hráči, fanoušci, sponzoři, svaz, prostě všichni," vysvětluje Palaščák, proč zveřejnil nahrávku, která odstartovala celou kauzu.

"Je pro mě úplně neuvěřitelné, že pan Růžička nadále trénuje. Neumím si představit, že bych byl hráč. Mám pocit, že v Chomutově jsou jen hráči, kteří pod nikým jiným nehráli, nebo je to pro ně poslední štace," diví se hráčům, ale i celému hokejovému Chomutovu Palaščák.

"Po zveřejnění se nic nestalo"

Palaščák si postěžoval na přístup médií ke kauze, ale i vrcholných představitelů hokejového svazu.

"Když jsem slyšel prohlášení předsedy hokejového svazu pana Krále, že když je Růžička souzený kvůli zpronevěře, tak se to vlastně hokeje netýká, tak jsem si připadal jako v minulém století za jiného režimu," rozezlil Palaščáka průběh případu.

"Mně je úplně jedno, co reálně Růžičkovi hrozí. Já jen chci, aby dostal zákaz činnosti ve sportu. Jestliže umožníme, aby takovým lidem fanoušci tleskali, do jeho hokejové školy chodily děti, tak to není pro naši společnost vůbec dobře," dodal Palaščák v době, kdy ještě neznal verdikt dnešního soudu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Útočník Teplý podepsal v NHL nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Český hokejový útočník Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem, které si ho vybralo ve čtvrtém kole loňského draftu NHL ze 105. místa. Osmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který odehrál poslední sezonu za tým Winnipeg Ice v juniorské WHL, oznámil dohodu obou stran na svém instagramovém účtu.

"Jsem moc šťastný a cítím se poctěný, že jsem svůj první kontrakt v NHL podepsal s Blackhawks. Chci poděkovat všem lidem okolo sebe, kteří mi pomohli dostat se až sem. Nikdy bych to nedokázal bez mé rodiny, kamarádů a Winnipegu Ice. Také nemohu zapomenout na můj milovaný tým v Havlíčkově Brodu," okomentoval velký okamžik kariéry Teplý.

Účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Ostravě a Třinci, kde si za pět startů připsal stejný počet nahrávek, prošel postupně všemi mládežnickými výběry reprezentace. Během ročníku 2018/19 nastoupil v dresu Liberce do 15 extraligových utkání.

V poslední sezoně už Teplý zářil v barvách Ice. Za 53 zápasů si připsal 63 bodů díky 29 gólům a 34 nahrávkám, což znamenalo nejlepší produktivitu ze všech nováčků ve WHL.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy