Padlý Lev Němec: Mysleli jsme si, že si zahrajeme déle

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 2. 2013 23:30
"Doufali jsme, že si s CSKA zahrajeme delší sérii," prohlásil po posledním utkání Lva v obránce Ondřej Němec. Pražský celek prohrál sérii 0:4 na zápasy a sezona pro něj končí.
Ondřej Němec neskrýval zklamání. Sérii s CSKA rozhodl neuhlídatelný Alexander Radulov
Ondřej Němec neskrýval zklamání. Sérii s CSKA rozhodl neuhlídatelný Alexander Radulov | Foto: Eduard Erben

Praha - Přes CSKA to prostě nešlo. Lev Praha favorizovaného soupeře znovu potrápil, ale ani napočtvrté ho neporazil a sen o postupu do druhého kola play off se nováčkovi KHL po porážce 1:2 definitivně rozplynul.

"Doufali jsme, že je potrápíme víc a zahrajeme si s nimi delší sérii," prohodil po zápase mezi novináři hodně smutný obránce Ondřej Němec.

Sám ale v podvědomí věděl, že Lev v první sezoně mezi ruskou elitou na tak věhlasného soupeře neměl. Alfou a omegou celé série byly přesné přesilovkové pasy Alexandra Radulova a možná také větší zkušenost.

Ostatně se to ukázalo i v posledním utkání. CSKA se dostalo rychle do dvoubrankového vedení a drželo Lev pěkně zkrátka. Domácí na zvrat proti perfekně organizovanému soupeři už neměli.

"Postoupili zaslouženě," uznali pak sportovně hráči Lva včetně Ondřeje Němce.

Ondřeji, jaké se ve vás bezprostředně po vyřazení mísí pocity?
Je to zklamání. Doufali jsme, že je potrápíme víc a zahrajeme si s nimi delší sérii. No... a prohráli jsme čtyři zápasy. Byly to ale vyrovnané zápasy s hodně dobrým soupeřem. Nikdo z nás se nemá za co stydět a všichni odvedli to, co měli. Jsem hrdý na to, že jsem za tenhle tým mohl hrát.

CSKA si dnes postup v pohodě pohlídalo. Bylo to dnes z vaší strany strany nejhorší utkání v sérii?
Asi jo. Začali jsme hodně vlažně a pak jsme jen honili výsledek. Šance sice byly, ale v produktivitě jsme zklamali v celé sérii. Na šest gólů za čtyři zápasy se nedá proti takovému soupeři vyhrát.

Jaký má na tom podíl slovenský brankář Staňa, který vás i dnes několikrát eliminoval?
Chytal výborně. Pustil za celou sérii těch šest gólů, to je hodně málo. Chtěli jsme se svézt na euforii z konce základní části, kdy jsme dávali góly a vyhrávali, ale nešlo to. Na druhou stranu soupeři z konce sezony, které jsme měli - Spartak, Donbass nebo Riga - rozhodně neměli takovou kvalitu.

Bylo CSKA hratelné?
Sehráli jsme vyrovnané zápasy a je to škoda. CSKA jsme si do té série vlastně přáli, protože jsme věděli, že když uhlídáme Radulova, můžeme je eliminovat. Nepovedlo se nám to a Radulov zase ukázal, že je výborný hráč a zápasy rozhodoval.

Chtěli jste se zaměřit výhradně na něj?
Chtěli jsme jejich sílu eliminovat tím, že budeme eliminovat jeho. On je ale vyjímečný hokejista. I když kolikrát nebyl na ledě vidět, tak dal nakonec stejně nějakou přihrávku, kterou začal brankovou akci.

Hned po zápase zamířili do vaší kabiny majitelé klubu. Co vám řekli?
Majitelé nám poděkovali za sezonu. Dali nám dva dny volna, pak se tady sejdeme a asi to  pro letošní rok ukončíme.

Dá se teď jen pár minut po konci sezona vůbec nějak hodnotit?
Byla to taková houpačka. Trápili jsme se a nakonec jsme se dokázali dostat do play off, i když nás už všichni zatracovali. V play off se nemáme za co stydět, sehráli jsme super zápasy. Jediná škoda je, že jsme tu sérii neprotáhli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do České republiky vjela přes hraniční přechod u Břeclavi první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku.

před 1 hodinou

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy