Ovečkin rozhodl o výhře Rusů pět vteřin před koncem

Red Spo
11. 5. 2008 0:56
Kanada - Německo 10:1, Rusko - Švédsko 3:2
Kanaďan Mike Green (uprostřed) oslavuje společně s Jasonem Spezzou (vlevo) a Danym Heatleyem svůj gól z první třetiny zápasu | Foto: Reuters

Halifax/Quebec - Hokejisté Ruska sehráli v osmifinálové skupině E další dramatický zápas. Výborně hrající Švédy nakonec porazili díky gólu Alexandra Ovečkina pět vteřin před závěrečnou sirénou 3:2.

Seveřané v brance s výborným Henrikem Lundqvistem šli v osmé minutě do vedení gólem Weinhandla, který prostřelil Nabokova ze střední vzdálenosti.

Rusové se dočkali vyrovnání až v polovině zápasu, když Ovečkinovu střelu dorazil za Lundqvistova záda Alexander Sjomin. Ale Švédové ještě do konce druhé třetiny přidali další branku. Po zmatku před Nabokovem se k puku dostal Tony Martensson a nekompromisně zvýšil na 2:1.

Čtěte více:
Češi málem ztroskotali, Bělorusy zdolali až v nájezdech
Kdo zachránil Česko? Zvolte hvězdu a zklamání zápasu

Po pěti minutách závěrečné části Rusové ovšem znovu vyrovnali. Fjodorov se dostal k dorážce Zaripovovy střely z větší vzdálenosti a postaral se o dramatický závěr zápasu.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

V něm pouhých pět vteřin před koncem výborně vyvezl puk Sjomin, přesně našel před brankou Ovečkina, který ve velkém zmatku dostal puk do švédské branky a strhl vítězství na stranu Ruska.

Kanaďané předvedli exhibici

Rekordní výhru na letošním světovém šampionátu si připsali hokejisté Kanady. Ve svém druhém vystoupení v osmifinálové skupině F si pohráli s Německem a zvítězili neuvěřitelným rozdílem 10:1.

Rekordní podoba výsledku se začala rodit už v první třetině. V šesté minutě otevřel skóre po přihrávce Dany Heatleyho Jason Spezza, ve 14. sám Heatley unikl německé obraně a nadvakrát překonal Kotschnewa.

Do konce úvodního dějství se trefili ještě Eric Staal a Patrick Sharp a o triumfu "Javorových listů" nebylo prakticky pochyb.

Jenže to ještě Němci netušili, co je všechno čeká. V rozmezí osmi minut druhé třetiny přidal další dvě branky Staal, na 7:0 zvyšoval z dorážky Derek Roy a ve 36. minutě už čtvrtý gól zaznamenal Eric Staal.

Německý tým si vybral i porci smůly, když vystřídaný brankář Müller ve vlastní přesilovce trefil konstrukci a daroval tak gól na 9:0 Jamalu Mayersovi.

Třetí třetinu otevřel desátou brankou Kanady Mike Green. Pak už domácím přeci jen trochu došel dech a Němci zaznamenali alespoň čestný úspěch. Deset minut před koncem zápasu upravil na konečných 1:10 Frank Hordler.