Skvělý hokej i hvězdy NHL. 10 věcí, které Lev přinesl Česku

Pražský Lev v Kontinentální lize končí. Podívejte se na deset důvodů, proč je to škoda
2. České hvězdy doma. Jedním z velkých pozitiv, které pro český hokej znamenala existence Lva, byla možnost vidět české hvězdy a hvězdičky pravidelně doma. Jiří Novotný, Ondřej Němec, Jakub Klepiš a další a další hokejisté by jinak hráli možná v KHL, možná v jiných soutěžích, ale téměř jistě ne domácí soutěž.
3. Hvězdy NHL. Během výluky zámořské NHL se i v Praze představily některé velké hvězdy, které by si jinak v Praze asi jen těžko na klubové úrovni zahrály. Alexandr Ovečkin, Pavel Dacjuk, Zdeno Chára... Ti všichni rozzářili i pražský led.
4. Federální derby. Díky KHL se proti sobě znovu v soutěžních utkáních začaly utkávat pražský a bratislavský tým, tedy Lev a Slovan. Vypjaté zápasy sledovaly napěchované arény a bouřlivá atmosféra, která při nich panovala, byla naprosto elektrizující.
5. Play off. V obou svých sezonách se Lev se svým týmem propracoval do play off a v druhém případě dokonce bojoval o Gagarinův pohár. Nakonec jej nezískal, ale top hokej v nejvyšším nasazení byl k vidění pokaždé.
Foto: Lev Praha
Pražský Lev v Kontinentální lize končí. podívejte se na deset důvodů, proč je to škoda
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy