Skvělý hokej i hvězdy NHL. 10 věcí, které Lev přinesl Česku

Pražský Lev v Kontinentální lize končí. Podívejte se na deset důvodů, proč je to škoda
2. České hvězdy doma. Jedním z velkých pozitiv, které pro český hokej znamenala existence Lva, byla možnost vidět české hvězdy a hvězdičky pravidelně doma. Jiří Novotný, Ondřej Němec, Jakub Klepiš a další a další hokejisté by jinak hráli možná v KHL, možná v jiných soutěžích, ale téměř jistě ne domácí soutěž.
3. Hvězdy NHL. Během výluky zámořské NHL se i v Praze představily některé velké hvězdy, které by si jinak v Praze asi jen těžko na klubové úrovni zahrály. Alexandr Ovečkin, Pavel Dacjuk, Zdeno Chára... Ti všichni rozzářili i pražský led.
4. Federální derby. Díky KHL se proti sobě znovu v soutěžních utkáních začaly utkávat pražský a bratislavský tým, tedy Lev a Slovan. Vypjaté zápasy sledovaly napěchované arény a bouřlivá atmosféra, která při nich panovala, byla naprosto elektrizující.
5. Play off. V obou svých sezonách se Lev se svým týmem propracoval do play off a v druhém případě dokonce bojoval o Gagarinův pohár. Nakonec jej nezískal, ale top hokej v nejvyšším nasazení byl k vidění pokaždé.
Foto: Lev Praha
Sport Reuters Sport, Reuters, Eduard Erben
1. 7. 2014 15:23
Pražský Lev v Kontinentální lize končí. podívejte se na deset důvodů, proč je to škoda
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy