Ovečkin: Porazit Cháru mě těší, ale pomohl mi špatný led

Adam Sušovský
10. 10. 2012 5:00
Ovečkin jediným gólem v utkání srazil v O2 Areně HC Lev. "Kdyby nebyl tak špatný led, netrefil bych se," řekla ruská hvězda po zápase.
Podívejte se na gól Alexandra Ovečkina, jenž rozhodl zápas se Lvem Praha. | Video: Sport

Praha - Přijel, vyprodal arénu, rozhodl zápas a zase odjel. Ruský hokejista Alexandr Ovečkin nahnal do O2 areny 16 tisícovek diváků a pak je svou šťastnou brankou na začátku třetí třetiny rozesmutnil.

Jeho jediný povedený moment v utkání znamenal vítězství Dynama Moskva nad Lvem Praha 1:0. O brance se ale bude ještě hodně dlouho mluvit, puk se totiž před jeho holí zastavil jen díky obrovským kalužím vody v brankovišti Tomáše Pöpperleho.

Ovečkin po utkání promluvil k novinářům. Představitelé Dynama si sice svou star pečlivě hlídali, ale zatímco v Bratislavě dovolili novinářům pouze tři otázky, v Praze mohl Ovečkin v obležení novinářů zůstat alespoň tři minuty. Déle ale ani náhodou.

"K brance mi pomohla špatná kvalita ledu," přiznala hvězda Washingtonu Capitals, než v rychlosti utekla do útrob arény.

Co se na ledě stalo?
Led byl v hodně špatném stavu. Kolem brankoviště bylo hodně vody. Nám ale situace pomohla, puk se tam v jedné z kaluží po chybě brankáře zastavil a já byl u něj včas.

Na led si stěžovali hráči Petrohradu a dnes i domácí. Bylo to opravdu tak špatné?
Nebylo to dobré a nakonec se to podepsalo i u té první branky. Brankáři se ten puk při snaze ho rozehrát zastavil v kaluži. Kdyby byla přestávka mezi třetinami delší a led by stihl zamrznout, bylo by to mnohem lepší.

Jinak se hrál ale velmi vyrovnaný zápas, jak se vám líbila hra pražského týmu?
Hráli výborně v defenzívě a až na jednu chybu, která je nakonec stála body, jim výborně zachytal i brankář. Lev má velice dobré mužstvo, které umí dávat branky. Naše defenzíva dnes ale fungovala lépe.

Těší vás, že jste vyhrál minisouboj se Zdenem Chárou, který vám většinu zápasu věnoval hodně času?
Když vyhrajete, je to skvělé. Proti Chárovi to je výzva každý zápas, je to jeden z nejlepších beků na světě. Je velký a tvrdý. Baví mě proti němu hrát, proto jsem rád, že se potkáváme nejen v NHL, ale také v KHL.

Do Prahy dorazila největší návštěva v historii KHL. Jak jste vnímal atmosféru zápasu vy?
Na všechny zápasy v KHL chodí hodně diváků. Lidé chtějí vidět dobrý hokej a KHL je teď nejlepší. Myslím si, že si to všichni užívají.

Byl alespoň pro vás zápas v Česku nějak výjimečný? Třeba vzhledem k rivalitě, která mezi Čechy a Rusy na mezinárodní úrovní panuje...
Nebral jsem to nijak vážně. Byl to pro mě zápas jako všude jinde. Jen se tady okolo mluvilo jiným jazykem.