Kdo ve finále vypění tentokrát? Sparta je oslabená, Tygry straší O2 arena

Daniel Poláček Daniel Poláček
18. 4. 2016 13:05
Přes 30 menších trestů, dva do konce zápasu. K tomu osočování protivníka a první flastr na zbytek série. Finále extraligy mezi Libercem a Spartou kypí tvrdostí i emocemi. Teď se za vyrovnaného stavu stěhuje před největší hokejové publikum v Česku – do pražské O2 areny, kde letos Tygři ještě nevyhráli. Pokud to v příštích dvou zápasech nezmění, Sparta získá mečbol.
Extraligové finále není žádný med. Po ataku Radima Šimka to ví i sparťanský Petr Kumstát.
Extraligové finále není žádný med. Po ataku Radima Šimka to ví i sparťanský Petr Kumstát. | Foto: ČTK

Praha - Přes 30 menších trestů, dva do konce zápasu. K tomu osočování protivníka a první "flastr" na zbytek série. Finále extraligy mezi Libercem a Spartou kypí tvrdostí i emocemi. Teď se za vyrovnaného stavu stěhuje před největší hokejové publikum v Česku - do pražské O2 areny.

První duel startuje dnes v 18:20. Můžete ho sledovat jak na ČT sport, tak v našem textovém přenosu.

Oba týmy zatím slavily jednu výhru, byť lépe vždy odstartovali Bílí Tygři. Ti pokaždé skórovali jako první a dohromady soupeře přestříleli 74:48, ovšem jejich šňůra 14 výher v řadě je pryč. A čeká je další výzva.

Nastoupí v jediné aréně, kde letos nezvítězili. První klání v O2 areně ztratili v nájezdech (4:5), ve druhém neměli nárok (2:5). Nyní navíc vkročí do mnohem bouřlivější atmosféry, kterou má vytvořit zaplněná hala. Ještě před dvěma roky ji ve finále Kontinentální ligy zažilo trio hráčů Lva, které momentálně hájí barvy Liberce. Jde o Martin Ševce a Michaly Birnera s Řepíkem.

Fauly, zákeřnosti i osočování

Všichni teď patří k ozdobám liberecké soupisky, kterou v klíčové fázi ročníku nezmítá marodka. Sparta je na tom hůř. Už ztratila Daniela Přibyla, nejproduktivnějšího muže základní části, a Lukáše Klimka. Ten v minulém utkání neudržel nervy, kopl protivníka pod koleno a dostal trest na pět zápasů. Ve finále tudíž končí.

Nevybíravé zákroky nabídl i první duel, v němž pro změnu řádili domácí hokejisté. Petr Vampola postrčil u střídačky Lukáše Pecha, jenž nebezpečně narazil na mantinel, a Milan Bakoš trefil Jana Švrčka holí do krku.

Ne, sérii emoce neschází. Na ledě ani mimo něj. Poté, co hráči a členové realizačních týmů dokončí zápas, začnou válčit slovně…

"Nehrajeme šachy," prohlásil útočník Vampola po trestu do konce utkání za zákrok na Pecha.

Libereckému kouči Filipu Pešánovi zase vadí, že Pražané údajně simulují.

To Tygři prý přehnaně provokují, obránce Adam Polášek podotkl: "Oni takhle hrají. Jestli tak chtějí hrát, ať si tak hrají. My víme, s čím tam jdeme, a záleží také na rozhodčích, jestli jim to budou žrát, nebo ne."

Častěji se s trestnou lavicí setkávají Liberečtí, největším hříšníkem je zadák Ševc, který schytal už čtyři menší tresty. Většinu stihl vměstnat do jedné třetiny. Když ho rozhodčí vykázali naposledy, plný zlosti sprintoval na trestnou lavici, kde začal házet rukavicemi.

Hra v nerovném počtu hráčů ale zatím více sedí Tygrům. V přesilovkách přehráli Spartu 2:1, v oslabeních 1:0.

Jak si povedou v neoblíbené O2 areně? A uvidí zaplněný stadion další záplavu emocí?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy