Ostatky zesnulých českých hokejistů už jsou v Česku

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 9. 2011 13:30
Do Prahy dorazily ostatky během nočních hodin
Památku českých hokejistů uctili i fanoušci Spartaku Moskva.
Památku českých hokejistů uctili i fanoušci Spartaku Moskva. | Foto: Jiří Just

Moskva/Praha - Český vládní speciál s ostatky tří českých hokejistů, kteří zahynuli při středeční havárii v Jaroslavli, v noci na sobotu přistál na letišti v pražských Kbelích.

Odstartoval v pátek pozdě večer SELČ z moskevského letiště Šeremeťjevo a do Prahy dorazil v sobotu krátce před druhou hodinou ranní.

Rakve s hráči vynesli z letadla vojáci čestné stráže, vojenská kapela hrála smuteční písně. Vlajky byly stažené na půl žerdi a k české a evropské přibyl ještě černý prapor.

Přímo na letišti byl přítomen prezident hokejového svazu Tomáš Král, pro ostatky Karla Rachůnka přijeli jeho bratři Ivan a Tomáš, útočníci pražské Sparty. Podle informací internetových webů nechyběli ani agenti tragicky zesnulých hráčů.

Čtěte také:
Jaroslavli se do kádru přihlásil i hvězdný Alexej Jašin
Loučení s hokejisty na Staromáku: kdy a kudy přijít

Na palubě letounu byly pozůstatky Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, kteří spolu s dalšími hráči ruského ligového týmu Lokomotiv Jaroslavl zahynuli při středeční letecké havárii na cestě z Jaroslavle do běloruského Minska.

Ze 43 obětí katastrofy byla podle sdělení ruských úřadů pozůstalým vydána těla už 23 mrtvých. Předání dalších 16 těl se očekává v nejbližší době, zbylé čtyři mrtvé je třeba identifikovat pomocí genetické analýzy DNA.

Mezi nerozpoznanými ostatky nejsou těla žádného z jedenácti cizinců, kteří byli v době havárie na palubě letadla.

S českými hráči se veřejnost bude mít možnost rozloučit v neděli od 15:00 SELČ na Staroměstském náměstí v Praze. Těla tu však nebudou vystavena, po dohodě s pozůstalými budou dopravena do místa bydliště.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy