Ostatky zesnulých českých hokejistů už jsou v Česku

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 9. 2011 13:30
Do Prahy dorazily ostatky během nočních hodin
Památku českých hokejistů uctili i fanoušci Spartaku Moskva.
Památku českých hokejistů uctili i fanoušci Spartaku Moskva. | Foto: Jiří Just

Moskva/Praha - Český vládní speciál s ostatky tří českých hokejistů, kteří zahynuli při středeční havárii v Jaroslavli, v noci na sobotu přistál na letišti v pražských Kbelích.

Odstartoval v pátek pozdě večer SELČ z moskevského letiště Šeremeťjevo a do Prahy dorazil v sobotu krátce před druhou hodinou ranní.

Rakve s hráči vynesli z letadla vojáci čestné stráže, vojenská kapela hrála smuteční písně. Vlajky byly stažené na půl žerdi a k české a evropské přibyl ještě černý prapor.

Přímo na letišti byl přítomen prezident hokejového svazu Tomáš Král, pro ostatky Karla Rachůnka přijeli jeho bratři Ivan a Tomáš, útočníci pražské Sparty. Podle informací internetových webů nechyběli ani agenti tragicky zesnulých hráčů.

Čtěte také:
Jaroslavli se do kádru přihlásil i hvězdný Alexej Jašin
Loučení s hokejisty na Staromáku: kdy a kudy přijít

Na palubě letounu byly pozůstatky Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, kteří spolu s dalšími hráči ruského ligového týmu Lokomotiv Jaroslavl zahynuli při středeční letecké havárii na cestě z Jaroslavle do běloruského Minska.

Ze 43 obětí katastrofy byla podle sdělení ruských úřadů pozůstalým vydána těla už 23 mrtvých. Předání dalších 16 těl se očekává v nejbližší době, zbylé čtyři mrtvé je třeba identifikovat pomocí genetické analýzy DNA.

Mezi nerozpoznanými ostatky nejsou těla žádného z jedenácti cizinců, kteří byli v době havárie na palubě letadla.

S českými hráči se veřejnost bude mít možnost rozloučit v neděli od 15:00 SELČ na Staroměstském náměstí v Praze. Těla tu však nebudou vystavena, po dohodě s pozůstalými budou dopravena do místa bydliště.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy