Osmnáctka nestačila na Švýcary. Záchrana se odkládá

19. 4. 2012 18:10
MS do 18 let: Česko - Švýcarsko 2:4

Znojmo - Čeští hokejisté do 18 let vstoupili do skupiny o udržení na mistrovství světa porážkou se Švýcarskem 2:4 ve Znojmě. V případě výhry už se mohli zachránit. Místo toho mají ve skupině tři body stejně jako jejich dnešní soupeř, který všechny předchozí zápasy prohrál, a Lotyšsko.

Svěřenci trenéra Jiřího Vebera prohrávali už od 12. minuty, kdy Švýcaři zužitkovali hned svou první přesilovku. Puk tečoval do branky Flavio Schmutz. Druhý gól inkasoval brankář Polívka hned v úvodu druhé části, kdy obrana nechala dorážet Zanggera.

Osmnáctka prohrála i s Finskem, čeká ji boj o udržení
České mladíky přejela i Kanada. Teď musejí porazit Finy

Domácí sice dokázali reagovat kontaktní brankou Ondřeje Slováčka, soupeře ale nechali utéct znovu okamžitě na začátku třetí třetiny. Po 41 vteřinách hry využil další přesilovku Brandi, poslední gól Švýcarů pak vstřelil v 52. minutě znovu Schmutz.

Druhou branku české osmnáctky dal až 27 vteřin před závěrečnou sirénou Jan Hudeček, který bekhendem zužitkoval přihrávku Petra Šidlíka. "Musíme si uvědomit, v jaké situaci se nyní nacházíme, není to legrace," zlobil se po duelu český kapitán Šidlík.

"Trenér nám v kabině hodně vynadal. Takto se hokej prostě nehraje. Hrajeme o to, aby ročník pod námi příští rok nepůsobil jen v nižší divizi. Měli bychom zabrat, v pátek neexistuje žádná jiná varianta, než porazit Lotyše," řekl Šidlík.

Kouč Veber byl hodně rozzlobený i před novináři. "Některým rodičům stačí, že jejich synové jsou v reprezentaci, ale už je nezajímá, v jakém světle se tam ukážou," prohlásil.

Čechy ještě čeká ve skupině o udržení zápas s Lotyšskem, na programu je v pátek od 15 hodin znovu ve Znojmě. Do divize I sestoupí pouze poslední tým šampionátu.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:

O udržení (Znojmo):

ČR - Švýcarsko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 27. Slováček, 60. Hudeček - 12. a 52. F. Schmutz, 22. Zangger, 41. Brandi. Rozhodčí: Gebei (Maď.), Sjöqvist - Yletyinen (oba Švéd.), Hull (Kan.). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 473.

1. ČR 2 1 0 0 1 10:8 3
2. Lotyšsko 1 1 0 0 0 4:2 3
3. Švýcarsko 2 1 0 0 1 6:6 3
4. Dánsko 1 0 0 0 1 4:8 0