Osmnáctka na úvod Hlinkova memoriálu nestačila na Kanaďany

5. 8. 2013 22:30
Hokejisté do 18 let neměli na úvod Memoriálu Ivana Hlinky proti Kanadě šanci.
Hokejisté do 18 let neměli na úvod Memoriálu Ivana Hlinky proti Kanadě šanci. | Foto: www.cslh.cz

Břeclav - Čeští hokejisté prohráli v úvodním zápase Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let s týmem Kanady 0:4.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra inkasovali v Břeclavi tři branky v oslabení, čtvrtou trefu přidali zámořští hráči z trestného střílení.

Gólman Vítek Vaněček poprvé inkasoval již třetí minutě, kdy jej v úvodní přesilové hře překonal Michael Dal Colle.

Vyrovnat mohli Václav Karabáček nebo Radek Veselý, ale v závěru první části přidali Kanaďané druhou branku a ve druhé třetině poté zvýšil na 3:0 z trestného střílení Spencer Watson. Poslední slovo měl Daniel Audette.

"Z hlediska přístupu a bojovnosti nemám hráčům co vytknout. Stál proti nám velice silný soupeř, kterému jsme nabídli několik přesilovek a on se v nich dokázal prosadit," uvedl Petr na oficiální stránce turnaje. Kanaďané podle něj prokázali svou sílu i v osobních soubojích.

Další zápas čeká český tým v úterý, kdy se utká se Švýcarskem, které dnes porazilo ve druhém duelu skupiny B Švédsko 3:2.

Skupina A (Piešťany):

Finsko - USA 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0), Slovensko - Rusko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)