Orli dvakrát vedli, nakonec ale na Linec nestačili

11. 3. 2014 22:27
Radost hokejistů Lince ve Znojmě.
Radost hokejistů Lince ve Znojmě. | Foto: Orli Znojmo

ZnojmoHokejisté Znojma prohráli ve třetím čtvrtfinále EBEL ligy s rakouským Lincem 3:4 a hosté se tak ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy.

„Rozhodly přesilovky a důraz. Když jdete třikrát do mantinelu a dostanete vždy ránu, počtvrté si to už rozmyslíte, to je holt naše nátura. Soupeř své početní výhody využíval, my se sami připravili dalšími tresty o ty dlouhé pětiminutové přesilovky,“ smutnil po zápase znojemský kouč Jiří Režnar.

„Podali jsme dnes dobrý výkon. Myslím si, že rozhodly přesilovky a oslabení, které jsme sehráli velmi dobře. Byli jsme efektivní v zakončení a můžeme si ze zápasu vzít mnoho pozitiv, přidal jeho protějšek Rob Daum.

Také dnes se hrál ofenzivní hokej

Celkem osmnáct gólů v posledních dvou zápasech slibovalo atraktivní podívanou a ta se také v první třetině na znojemském stadionu konala. Vyloučení Iberera potrestal už v páté minutě Havlík, který propálil od modré vše, co mu stálo v cestě.

Domácí byli v prvních deseti minutách lepší, ale další šance nevyužili a zaslouženě za to pykali. Ulmerovu vynikající přihrávku před prázdnou branku využil Moran a v 11. minutě srovnal.

Do šaten se sice šlo za nerozhodnotého stavu, ale 2:2. V 18. minutě zařídil Orlům vedení přesilovkovou trefou Blatný, o pár vteřin později vyrovnal tečí Lebler.

Domácí vyrovnali, hosté rozhodli v závěru

Ve třetí dvacetiminutovce hektické tempo přece jen polevilo, do vedení se ale dostali hosté, když ve 31. minutě opět v početní převaze prosadil Ulmer. Poté se na ledě začalo jiskřit.

Nejprve Kozek trefil úderem do hlavy Podešvu, v závěru třetiny ještě Spannring knokautoval Havlíka. Oba hráči hostů inkasovali trest do konce utkání, Kozek bude svému týmu jistě chybět i v dalším duelu.

Ani dvě pětiminutové přesilovky ale Znojmu nepomohly ke srovnání. Paradoxně až při plném počtu hráčů na ledě vyrovnal na 3:3 zkušený Pucher.

Když už se zdálo, že i třetí utkání v sérii dospěje do prodloužení, zaváhali Znojemští v rozehrávce, volného kotouče se chopil Pat Leahy a přesnou střelou pod břevno rozhodl o důležité výhře hostí.

Čtvrtfinále play off hokejové ligy EBEL - 3. zápasy:

Znojmo - Linec 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Branky: 5. Havlík (Thomas, Podešva), 18. Blatný (Lattner, Kolarz), 44. Pucher (Štach, Sýkora) - 11. Moran, 19. Lebler, 31. Ulmer, 56. Leahy. Stav série 1:2.

Vídeň - Villach 2:4, stav série 1:2; Bolzano - Székesfehérvár 3:0 (čisté konto Hübl), stav série 3:0; Salcburk - Dornbirn 4:3 v prodl., stav série 1:2.