reklama
 
 

ORK: Šulc je v právu. Boleslavi a Plzni odpočet zůstane

29. 12. 2010 20:00
Foto: Jakub Šafránek
Další instancí je až civilní soud

Praha - Odvolací komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje dnes potvrdila rozhodnutí ředitele hokejové extraligy Stanislava Šulce odebrat body Mladé Boleslavi a Plzni za chybné registrace hráčů.

ČTK o tom informoval předseda komise Mojmír Šatava.

Mladá Boleslav tak definitivně přišla o 22 bodů, Plzeň o devatenáct. Rozhodnutí odvolací komise APK LH již není na úrovni sportovních orgánů možné zvrátit. Další institucí, na kterou se mohou kluby obrátit, je pouze soud.

Čtěte také:
´Kocourkov´pokračuje, Šulc vrátil kauzu zpět komisi

Odvolací komise měla kauzu na stole podruhé. V prvním případě ale v minulém týdnu rozhodla věc neřešit kvůli formálnímu pochybení s tím, že oba kluby se měly nejdříve odvolat k Šulcovi.

Ten s tímto stanoviskem ale nesouhlasil, podle něj měla komise už tehdy rozhodnout, proto jí případ poslal zpět.

Nezbylo než rozhodnutí ředitele potvrdit

"Vzhledem k tomu, že ředitel APK LH byl k rozhodnutí oprávněn a senát odvolací komise APK LH neshledal v jeho předmětném rozhodnutí porušení řádů a stanov Českého svazu ledního hokeje a APK LH, senátu proto nezbylo než rozhodnutí ředitele potvrdit," uvedli zástupci odvolací komise v odůvodnění konečného verdiktu.

Společně se Šatavou celou kauzu řešili Vladimír Šubrt a Martin Urban, zbývající dva členové komise Zdeněk Haber a Bohumil Kožela se kvůli možné podjatosti finálního rozhodnutí nezúčastnili.

Kvůli administrativním nesrovnalostem při registraci hráčů přišly za následné neoprávněné starty o body tři kluby. Vedle Mladé Boleslavi a Plzni bylo potrestáno i Kladno, které přišlo o šest bodů.

Zatímco vedení Kladna trest přijalo, Mladá Boleslav i Plzeň se odvolaly. Oba kluby již dříve připustily, že se v případě neúspěchu u odvolací komise APK LH budou hájit soudní cestou.

autor: ČTK | 29. 12. 2010 20:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama