Ruský trenér při zápase nakopl juniora a dostal vyhazov. Kdysi vedl i Čechy

Sport Sport
17. 1. 2022 11:14
Záběry, jak nakopl jednoho ze svých svěřenců, obletěly svět. Teď hokejový trenér Vladimir Gromilin v ruském Orenburgu končí.

Gromilinův hněv, nejdřív verbální a pak fyzický, dopadl na 19letého Rusa Jegora Razumnjaka, který je se 14 góly v 41 zápasech nejproduktivnějším hráčem juniorského týmu. K incidentu došlo v týdnu přímo při zápase.

Klub vyhazov 56letého trenéra blíže nekomentoval. Pouze konstatoval, že střídačku nově povede dosavadní asistent Dmitrij Stulov. Rázný krok nicméně přišel jen krátce po probíraném kopanci.

Orenburg v aktuálním ročníku MHL, nejvyšší juniorské ligy v Rusku, dvacetkrát zvítězil, ale utrpěl 25 porážek. V konferenci se tak pohybuje ve spodní polovině tabulky.

Gromilin trénoval Orenburg třetím rokem. V poslední dekádě působí hlavně v MHL, byť šanci dostal i v Kontinentální lize. V sezoně 2015/16 pracoval jako asistent v Chabarovsku a pod křídly měl i Čechy Jana Koláře a Tomáše Zohornu. Kdysi jako útočník reprezentoval sovětskou osmnáctku na evropském šampionátu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy