16:15, zápas skončil • MS v hokeji • Skupina B
Česko
Dánsko. Vlajka
Dánsko
  • 40. Hemský (Nedvěd, Plekanec), 58. Tenkrát (Frolík, Plekanec)

Vítejte u online reporáže ze zápasu skupiny B na mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Dánskem. Úvodní utkání obou týmů na šampionátu začíná ve stockholmské Globen Areně v 16:15 SELČ.

Oba týmy přijlíždějí na led, nyní zazní hymny obou týmů.

Sestava Česka: Kovář - Blaťák, Nakládal, Čáslava, Kutlák, Němec, Krajíček - Tenkrát, Plekanec, Frolík - Michálek, Krejčí, Hemský - Vondrka, Nedvěd, Průcha - Kašpar, Novotný, Petružálek.

Sestava Dánska: Andersen - Larsen, Jensen Jesper B, Nielsen D., Lassen, Bodker, Green, Jensen K., Hersby - Hardt, Nielsen F., Eller, Madsen, Jakobsen, Hansen, Starkov, Lykkeskov, Storm - Moller, Poulsen, Jensen Jesper.

1.

Zápas začal.

1.

První přesilová hra českého týmu. Nielsen si odchází sednout na dvě minuty za podražení.

2.

Češi se usadili v pásmu a kombinují kolem dánské branky.

3.

Petružálkova dobrá rána mířila vedle. Češi ale zůstávají v útočné třetině.

3.

Dánové jsou kompletní. První početní výhodu domácí nevyužili.

5.

Plekancův pokus zblokoval Nielsen. Český tým je v úvodních minutách podle očekávání aktivnějším mužstvem.

6.

Útočnou akci Hemského s Michálkem přerušil hvizd rozhodčího, který tak ohlásil ofsajd.

7.

Oba týmy také provází nepřesnosti. Hlavně ve finální fázi.

8.

Opět Michálek před brankou Dánů. K pořádnému zakončení se ale nedostal.

9.

Kovář si připsal první zákrok. Ellerova střela ho trefila do masky.

10.

První početní výhoda Dánů. Nakládal je potrestán za držení. Soupeř českého týmu se evidentně otrkal.

11.

Češi začali oslabení dobře a vyhodili přes všechny čáry.

12.

Vondrka v útočném pásmu ospořil cenné vteřinky z oslabení. Dánům se vůbec nedaří kombinace.

Michal Vondrka a Nichlas Hardt v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko Michal Vondrka a Nichlas Hardt bojují o puk v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko. | Foto: Reuters
12.

Český tým je v plném počtu. S ubráněním oslabení neměli problém.

13.

Plekanec předvedl skvělou individuální akci, motal dánským hráčům tak dlouho hlavu, až si vybruslil před branku a zakončil. Andersen ale včas sklapl betony.

15.

Velká šance také na straně Dánů. Madsen měl spoustu času na zakončení před Kovářem, ale ranou bez přípravy minul.

Autor: Miroslav Harnoch | 4. 5. 2012