Popletený Medveděv? Ne, KHL se chystá i v Polsku

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 1. 2013 20:15
Šéf KHL Alexandr Medveděv prohlásil, že přihlášku do soutěže podal Gdaňsk. Poláky to ale vůbec nezajímá a Gdańsk nemohl zjistit, který klub chce miliony v Rusku roztáčet.
KHL plánuje rozžíření do Polska. Mají tam ale fanoušci o hokej zájem?
KHL plánuje rozžíření do Polska. Mají tam ale fanoušci o hokej zájem? | Foto: Marek Vojtěch

Gdaňsk - Nejvyšší muž KHL Alexandr Medveděv s nadšením oznámil, že ruskou soutěž v blízké budoucnosti rozšíří mimo jiných i polský Gdaňsk.

To, co třeba v Česku před rokem znamenalo obrovský mediální boom, je ale Polákům úplně ukradené.

Největší sportovní média v zemi tam skvělou hokejovou zprávu dokonce úplně přehlížejí a v samotném Gdaňsku se dlouho ani nevědělo, o kterém klubu nějaký ten Medveděv vlastně mluvil.

Medveděv to popletl?

Chvíli si Poláci dokonce mysleli, že to šéf KHL celé popletl. Nakonec ale našli klub, který před dvěma lety zkrachoval a zjistili, že má skutečně v plánu se vrátit. A to hned do KHL.

"Mohu říct, že Gdaňsk už podal přihlášku," řekl Medveděv v rozhovoru pro server Gazeta.ru.

"Gdaňsk vyjádřil touhu hrát už od příští sezony. Mají stadion, zajištěný rozpočet i trenéra. Už máme domluvenou schůzku v Moskvě, pak poletí celá komise přímo do Gdaňsku," doplnil šéf KHL.

KHL u nás? Hráči nemají na pásky

V souvislosti s tím se hovořilo o tom, že by v Gdaňsku měl trénovat Vjačeslav Bykov, bývalý kouč sborné, který v současnosti spolupracuje s polským hokejovým svazem.

Jenže to už přišla první reakce z Polska a hádanka byla na světě. KHL? A kdo jí bude jako v Gdaňsku hrát?

"KHL je sen, ale v tuhle chvíli máme úplně jiné starosti a řešíme, aby hráči měli pásku na hokejky," citoval polský server hokej.net Krzystofa Klinkosze, manažera HK Gdaňsk. To je v současnosti jediný klub, který ve městě provozuje seniorský hokej. Hraje amatérskou první (druhou nejvyšší) ligu.

Ještě jeden klub. Ale ten přece zkrachoval...

To, že by o KHL usiloval ten druhý, GKS Stoczniowiec, v tu chvíli nikoho nenapadlo. Tento klub před dvěma lety skončil v nejvyšší polské soutěži a kvůli nedostatku financí dnes provozuje pouze mládež.

Na jediném serveru, který v Polsku sleduje hokejové dění, proto celé odpoledne visel titulek "KHL v Polsku? V Gdaňsku o tom nic neví."

Až pak si vzpomněli...

Ano. S Medveděvem jednáme

"Pan Medveděv je seriózní člověk, určitě ví, o čem mluví. Nechci říkat detaily, ale rozhovory jsou už v pokročilejším stadiu," překvapil večer stejný server manažer Stoczniowiece Mark Kostecki.

Pokud Kostecki skutečně sehnal peníze, vstupu do KHL by zřejmě nic nebránilo. Gdaňsk by hrál asi v moderní dva roky staré aréně s kapacitou až 15 000 diváků.

Musel by ale naučit Poláky a tamní média hokej sledovat, aby mu halu někdo vůbec zaplnil. To se povedlo třeba v chorvatském Záhřebu, kde bývá na zápasy tamního Medveščaku vyprodáno i v rakouské EBEL lize - čtěte zde.

Vedle Gdaňsku by měly v blízké budoucnosti KHL rozšířit i Togliatti, Milán, Ťumeň a již zmiňovaný Záhřeb. V současnosti má liga 26 účastníků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ministerstvo financí připravilo návrh na regulaci cen paliv

Marže na čerpacích stanicích v červenci výrazným způsobem vzrostly. Ministerstvo financí poslalo do užšího připomínkového řízení návrh možné regulace cen pohonných hmot, aby byl k 1. září připraven k podpisu. Ministerstvo sleduje nezvyklé chování na některých místech, a podá proto k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k prošetření. Ve čtvrtek o tom informovalo v tiskové zprávě.

"Po zavedení monitoringu cen se ceny držely pod průměrem roku 2021, a to i v měsících květnu a červnu, kdy ceny na čerpacích stanicích rostly vlivem vývoje na evropské burze. Ceny pohonných hmot začaly v měsíci červenci klesat. Přesto ministerstvo financí sledovalo, že v měsíci červenci výrazným způsobem vzrostla marže na čerpacích stanicích," uvedlo ministerstvo.

Sledovaná marže distributorů paliv a čerpacích stanic v červenci dosáhla u nafty 5,40 koruny za litr, a u benzinu Natural 95 dokonce 5,60 koruny za litr. Průměrná marže v loňském roce činila 3,39 koruny u nafty a 2,55 koruny u benzinu.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy