Popletený Medveděv? Ne, KHL se chystá i v Polsku

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 1. 2013 20:15
Šéf KHL Alexandr Medveděv prohlásil, že přihlášku do soutěže podal Gdaňsk. Poláky to ale vůbec nezajímá a Gdańsk nemohl zjistit, který klub chce miliony v Rusku roztáčet.
KHL plánuje rozžíření do Polska. Mají tam ale fanoušci o hokej zájem?
KHL plánuje rozžíření do Polska. Mají tam ale fanoušci o hokej zájem? | Foto: Marek Vojtěch

Gdaňsk - Nejvyšší muž KHL Alexandr Medveděv s nadšením oznámil, že ruskou soutěž v blízké budoucnosti rozšíří mimo jiných i polský Gdaňsk.

To, co třeba v Česku před rokem znamenalo obrovský mediální boom, je ale Polákům úplně ukradené.

Největší sportovní média v zemi tam skvělou hokejovou zprávu dokonce úplně přehlížejí a v samotném Gdaňsku se dlouho ani nevědělo, o kterém klubu nějaký ten Medveděv vlastně mluvil.

Medveděv to popletl?

Chvíli si Poláci dokonce mysleli, že to šéf KHL celé popletl. Nakonec ale našli klub, který před dvěma lety zkrachoval a zjistili, že má skutečně v plánu se vrátit. A to hned do KHL.

"Mohu říct, že Gdaňsk už podal přihlášku," řekl Medveděv v rozhovoru pro server Gazeta.ru.

"Gdaňsk vyjádřil touhu hrát už od příští sezony. Mají stadion, zajištěný rozpočet i trenéra. Už máme domluvenou schůzku v Moskvě, pak poletí celá komise přímo do Gdaňsku," doplnil šéf KHL.

KHL u nás? Hráči nemají na pásky

V souvislosti s tím se hovořilo o tom, že by v Gdaňsku měl trénovat Vjačeslav Bykov, bývalý kouč sborné, který v současnosti spolupracuje s polským hokejovým svazem.

Jenže to už přišla první reakce z Polska a hádanka byla na světě. KHL? A kdo jí bude jako v Gdaňsku hrát?

"KHL je sen, ale v tuhle chvíli máme úplně jiné starosti a řešíme, aby hráči měli pásku na hokejky," citoval polský server hokej.net Krzystofa Klinkosze, manažera HK Gdaňsk. To je v současnosti jediný klub, který ve městě provozuje seniorský hokej. Hraje amatérskou první (druhou nejvyšší) ligu.

Ještě jeden klub. Ale ten přece zkrachoval...

To, že by o KHL usiloval ten druhý, GKS Stoczniowiec, v tu chvíli nikoho nenapadlo. Tento klub před dvěma lety skončil v nejvyšší polské soutěži a kvůli nedostatku financí dnes provozuje pouze mládež.

Na jediném serveru, který v Polsku sleduje hokejové dění, proto celé odpoledne visel titulek "KHL v Polsku? V Gdaňsku o tom nic neví."

Až pak si vzpomněli...

Ano. S Medveděvem jednáme

"Pan Medveděv je seriózní člověk, určitě ví, o čem mluví. Nechci říkat detaily, ale rozhovory jsou už v pokročilejším stadiu," překvapil večer stejný server manažer Stoczniowiece Mark Kostecki.

Pokud Kostecki skutečně sehnal peníze, vstupu do KHL by zřejmě nic nebránilo. Gdaňsk by hrál asi v moderní dva roky staré aréně s kapacitou až 15 000 diváků.

Musel by ale naučit Poláky a tamní média hokej sledovat, aby mu halu někdo vůbec zaplnil. To se povedlo třeba v chorvatském Záhřebu, kde bývá na zápasy tamního Medveščaku vyprodáno i v rakouské EBEL lize - čtěte zde.

Vedle Gdaňsku by měly v blízké budoucnosti KHL rozšířit i Togliatti, Milán, Ťumeň a již zmiňovaný Záhřeb. V současnosti má liga 26 účastníků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy