Omsk začal bez Furcha a jeho sedmizápasová vítězná série v KHL skončila

Aktualizováno 24. 11. 2016 21:10
Každá série jednou končí. Hokejisté Omsku prohráli po sedmi vítězných zápasech doma s Nižněkamskem 1:3. Dominik Furch naskočil do zápasu jako střídající brankář a neinkasoval.
EHT, Česko-Švédsko: Dominik Furch
EHT, Česko-Švédsko: Dominik Furch | Foto: Tomáš Liška

Moskva - Po sérii sedmi vítězství hokejisté Omsku v Kontinentální lize podlehli doma Nižněkamsku 1:3. Vedoucímu týmu Černyševovy divize nevyšla první třetina, v níž po necelých 14 minutách za stavu 0:3 domácí sáhli ke střídání brankářů. Olega Šilina nahradila obvyklá jednička Dominik Furch, který už ve zbytku utkání neinkasoval.

Avangard však dokázal pouze snížit zásluhou Nikity Lisova, který se postaral o čestný úspěch v 57. minutě. Nižněkamsk vyhrál počtvrté za sebou.

Adam Polášek potvrdil devatenáctou asistencí v sezoně pozici jednoho z nejlépe nahrávajících obránců soutěže a přispěl k vítězství Novosibirsku nad Ladou Togliatti 3:1. Víc přihrávek má z beků pouze Kanaďan Chris Lee z Magnitogorsku (28). Togliatti utrpělo šestou porážku v řadě.

Ještě hůř je na tom Novokuzněck. Nejhorší tým KHL podlehl doma 0:2 Kazani a připsal si sedmou porážku za sebou. Z posledních 15 utkání Novokuzněck vyhrál pouze jednou.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Kazaň 0:2, Novosibirsk - Lada Togliatti 3:1 (za domácí Polášek 0+1), Omsk - Nižněkamsk 1:3, Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 1:4 (za hosty Smoleňák 1+0, Novák 0+1), Jokerit Helsinky - Petrohrad 2:3 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Záhřeb 0:1, Dinamo Riga - Dinamo Minsk 1:4.