Furch má pátou nulu v sezoně, neinkasoval ani Kovář

Aktualizováno 5. 1. 2018 15:40
Dominik Furch nepustil za svá záda ani jednu z 18 střel Chabarovsku, Jakub Kovář zase vynuloval Dinamo Minsk.
Dominik Furch
Dominik Furch | Foto: Milan Kammermayer

Moskva -Hokejisté Omsku podruhé za sebou nedostali v Kontinentální lize gól. Ve středu v Číně vychytal vítězství 4:0 nad Kunlunem Oleg Šilin, při dnešní výhře stejným poměrem na ledě Chabarovsku stál v brance hostů Dominik Furch. Čisté konto udržel také Jakub Kovář z Jekatěrinburgu v utkání s Dinamem Minsk (2:0).

Český reprezentační gólman Furch si připsal páté čisté konto v ligovém ročníku, v této statistice se dělí o šesté místo. Při velké střelecké převaze vedoucího celku Černyševovy divize mu k vychytané nule stačilo 18 zákroků.

Kovář zastavil 26 střel běloruského celku a čisté konto udržel počtvrté. První gól zápasu vstřelil v 16. minutě Ilja Krikunov, který využil přesilovou hru, druhý dal při power play hostů Jegor Milovzorov. Jekatěrinburg se vrátil do čela tabulky Východní konference.

Naopak Chabarovsk přišel o postupové osmé místo. Na něm ho vystřídal Novosibirsk, třebaže ještě 16 sekund před vypršením třetí třetiny prohrával ve Vladivostoku 1:2. Pak ale vyrovnal Alexander Bergström a v prodloužení zajistil hostům důležité vítězství slovinský útočník Rok Tičar. Sibir vyhrál popáté za sebou, mezi tyčemi byl pokaždé Alexej Krasikov.

Nejlepší tým ligy Petrohrad vyhrál v Čeljabinsku 6:2. Už ve 12. minutě vedli favorizovaní hosté 3:0 a do branky Traktoru šel místo Vasilije Děmčenka Pavel Francouz, který ve zbytku utkání dostal rovněž tři góly.

Bleskový úvod rozhodl i zápas Magnitogorsku s Jaroslavlí (4:1). Metallurg vedl 3:0 dokonce už ve třetí minutě, další dva góly padly až v závěru. Jan Kovář si připsal dvě asistence.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Omsk 0:4 (čisté konto Furch), Vladivostok - Novosibirsk 2:3 v prodl., Vladivostok - Novosibirsk 2:3 v prodl., Čeljabinsk - Petrohrad 2:6, Kunlun Red Star - Chanty-Mansijsk 2:1 v prodl., Jekatěrinburg - Dinamo Minsk 2:0 (čisté konto Jakub Kovář), Magnitogorsk - Jaroslavl 4:1 (Jan Kovář 0+2),