11. 3. 2011 18:40
Omsk - Magnitogorsk 3:4 PP (0:2 na zápasy)
Hokejisté Magnitogorsku
Hokejisté Magnitogorsku | Foto: Reuters

Omsk - Hokejistům Omsku, suverénním vítězům základní části Kontinentální hokejové ligy, se v letošním play off nedaří.

Po trápení ve čtvrtfinále Východní konference s Nižněkamskem, který vyřadili až v sedmém zápase, se nemohou prosadit ani v  v semifinále konference proti Metallurgu Magnitogorsk.

V pátečním zápase prohráli na vlastním ledě 3:4 v prodloužení a po druhé domácí porážce tak prohrávají 0:2 na zápasy.

Oba zápasy na ledě soupeře vyhráli v druhém semifinále konference i hokejisté Ufy. Na ledě obhájců titulu z Kazaně tentokrát vyhráli 3:1, u čehož byli i oba čeští hráči v dresu Ufy - Miroslav Blaťák a Jakub Klepiš.

Jágrův Omsk první zápas s Magnitogorskem prohrál
Jaroslavli góly obránců Barinky a Rachůnka nepomohly

Omsku nepomohlo ani vedení 2:0, o které se v první třetině postaral jedním gólem český útočník Roman Červenka, jemuž přihrával jeho krajan Martin Škoula.

Metallurg totiž ještě ve druhé třetině vyrovnal, a i když se Omsk ujal na začátku třetí třetiny zásluhou Jegora Averina po Červenkově asistenci znovu vedení, Magnitogorsk srovnal necelé dvě minuty před koncem, když se trefil finský útočník Petri Kontiola.

Omsk se z šoku nevzpamatoval a ve čtvrté minutě mu rozhodující ránu zasadil další Fin Juhamatti Aaltonen.

Omsk - Magnitogorsk 3:4 v prodl. (za domácí Červenka 1+1, Škoula 0+1), stav série 0:2, Kazaň - Ufa 1:3, stav série 0:2.