Omsk opět vyhrál. Jágr nahrával, střílel Klepiš a Rosa

Sport Sport, Red Spo
9. 10. 2008 20:25
Spartak Moskva - Omsk 2:5

Moskva - Šest dní měli hokejisté Omsku pauzu. Necelý týden museli čekat na další zápas, který je ve čtvrtek čekal v Moskvě. O formu je ale přestávka nepřipravila.

Jaromír Jágr sice další gól nedal, dvěma asistencemi však stejně přispěl k výhře nad domácím Spartakem v poměru 5:2.

Zastínili ho jiní dva čeští hráči: Pavel Rosa dal druhou branku, Jakub Klepiš přidal třetí, nakonec vítěznou trefu.

Hokejista s pověstnou 68 na dresu přihrával v deváté minutě na úvodní gól Rjabykinovi a poté na konci první třetiny díky jeho přihrávce zvyšoval Klepiš na 3:0. Klub z ruské metropole snížil na 2:3, ale hosté si výhru pohlídali.

Omsk naposledy sehrál zápas minulý pátek, kdy doma získal jen jeden bod. Po rekordní šňůře, která trvala sedm zápasů, prohrál s Mytišči v nájezdech. Teď ale sibiřský celek s trenérem Flemingem ukázal, že se řadí k těm nejlepším výběrům v KHL.

Čtěte více:
Omsk padl v nájezdech. Jágr si připsal dvě asistence
Jágr září. Dal už desátý gól a vede tabulku střelců

Spartak Moskva doma zatím moc neprohrává, před vlastním publikem před tímto zápasem prohrál pouze jedinkrát. Jinak ale patří k průměru, naopak ve srovnání s dalšími 23 mužstvy je Jágrův tým na druhé příčce!