Omsk bude trénovat Fleming. Na výslovné přání Jágra

trs
19. 9. 2008 10:45
Trenér už podal rezignaci v Calgary, kde působil

Calgary - Novým trenérem Avangardu Omsk se stane Kanaďan Wayne Fleming.

Šestapadesátiletý kouč již kvůli tomu rezignoval na svou dosavadní pozici asistenta trenéra v klubu Calgary Flames. Vedení Calgary Flames potvrdilo, že ve čtvrtek Flemingovu rezignaci přijalo.

O Flemingově brzkém odchodu do Ruska informují klubové stránky. "Vážíme si Waynovy práce a oceňujeme všechno, co pro klub udělal. Chápeme, že je to pro něj i pro jeho kariéru obrovská příležitost, stát se hlavním koučem tak významného týmu," řekl generální manažer Flames Darryl Sutter.

"Mám před sebou spoustu velkých výzev. Nebude to lehké z profesionální ani z lidské stránky," připouští Fleming.

"Je to ale vzrušující. Bude to těžké, ale myslím, že až to bude za mnou, budu rád, že jsem to udělal," řekl šestapadesátiletý Kanaďan o svém odchodu do KHL.

Omsk tancuje, jak Jágr píská

Kanadský deník Vancouver Sun píše, že za Flemingovým odchodem do Ruska nestojí nikdo jiný než český útočník Jaromír Jágr. Zámořští novináři Jágra s nadsázkou označili za "nejlépe placeného nadháněče".

Začátkem týdne prý Flemingovi zavolal a k angažmá jej doslova přemluvil. "Jaromír mluvil o tamní hokejové komunitě velmi pozitivně," souhlasí Fleming. "Koneckonců, hrál tam rok a chtěl se vrátit - musí to tam tedy být dobré," řekl Jágrův budoucí kouč.

Omsk nedávno propustil trenéra Sergeje Gersonského kvůli neuspokojivým výsledkům týmu. Objevily se však informace, že za jeho odvoláním stojí také spory s hlavní hvězdou sibiřského velkoklubu.

Čtěte také:
Kdo se stane koučem Omsku? Favoritem je King
Omsk vyhodil trenéra. Bude Jágra vést Radim Rulík?

Neshodli se prý například v názorech na strategii mužstva nebo v otázce tréninkových metod - Jágrovi přišly některé Gersonského tréninky příliš měkké. V rozhovoru pro deník Sovětskij Sport to řekl generální manažer Omsku Anatolij Bardin.

S Minskem to nevyšlo

V minulých dnech se probírala také otázka angažmá dalšího Kanaďana Boba Hartleyho, ani ten se však prý českým hráčům v Omsku příliš nezamlouval.

Fleming je velmi zkušeným trenérem. Poslední dva roky strávil v Calgary. Předtím působil u Phoenix Coyotes a New York Islanders.
 
Bohaté zkušenosti nasbíral i v reprezentaci. Spolutrénoval kanadskou reprezentaci na olympijských hrách v Turíně i předtím na Světovém poháru v roce 2006. Trénoval kanadskou reprezentaci na i mistrovstvích světa. Působil také jako viceprezident Kanadské hokejové asociace.

Na kontě má také četné zahraniční zkušenosti - trénoval švýcarský Kloten, německý Landshut i švédský Leksand. V létě 2008 jej k angažmá lákali z běloruského Minsku, z toho nakonec sešlo.

 

Právě se děje

Další zprávy