Olympionici Sobotka a Palát se trefili, Gudas se zranil

Aktualizováno 10. 1. 2014 7:15
Radko Gudas utrpěl v zápase s Washingtonem už v první třetině zranění v dolní části těla a ze zápasu musel odstoupit. | Foto: ČTK

Calgary - Vladimír Sobotka přispěl ve čtvrtečním zápase NHL gólem a asistencí k výhře St. Louis na ledě Calgary 5:0, navíc byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Šestadvacetiletý český útočník, jehož vybral Alois Hadamczik do nominace na Hry v Soči, tak bodoval ve čtvrtém zápase v řadě.

Palát opět bodoval, Gudas se zranil

Dokonce poosmé v řadě se do statistik zapsal Ondřej Palát z Tampy Bay, jenž stejně jako Sobotka vstřelil gól a na další přihrál, Lightning ale podlehli Washingtonu 3:4.

Dvaadvacetiletý útočník, jenž stejně jako Sobotka pojede do Soči, byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Tampa prohrávala s Washingtonem po první třetině už 1:3, dokázala však manko smazat. Palát se prosadil v 55. minutě, kdy v krkolomné pozici před brankou tečoval střelu od modré čáry a svou devátou trefou v sezoně vyrovnal na 3:3.

Nakonec to však nebylo 'Bleskům' nic platné, 52 sekund před třetí sirénou totiž rozhodl o výhře Capitals svým druhým gólem v zápase Eric Fehr.

Na konci první třetiny odešel do šaten obránce Tampy Bay a další český olympionik Radko Gudas, který utrpěl zranění ve spodní části těla.

Jeho zranění mohl způsobit i nekvalitní led v domácí aréně Tampy. Před utkáním totiž bylo oznámeno, že kvůli špatnému stavu ledu v jednom z brankovišť budou třetiny mít po deseti minutách pauzu a pak si mužstva prohodí strany.

Bluesmani natáhli vítěznou sérii

Sobotka v zápase v Calgary nejprve ve 12. minutě zvyšoval vedení Blues na 2:0 svým sedmým gólem v sezoně, když se podél mantinelu protáhl z obranného až do útočného pásma a překvapil brankáře Karriho Rama střelou švihem přes obránce.

Ve 44. minutě byl pak součástí přesilovkové kombinace, na jejímž konci Vladimír Tarasenko tvrdou ranou do odkryté branky završil střelecký účet zápasu.

Bluesmani tak prodloužili svou vítěznou šňůru na sedm utkání, když neprohráli od 23. prosince. Velkou zásluhu na jejich posledním triumfu měl také slovenský gólman Jaroslav Halák, který zlikvidoval všech 33 střel Calgary a vychytal třetí čisté konto v sezoně.

V tabulce Západní konference se díky tomu posunuli na druhé místo před Chicago. Od nejlepšího týmu soutěže Anaheimu, který vyhrál 4:3 v Nashvillu, je sice stále dělí čtyři body, má ale tři zápasy k dobru.

Mazanec obratu Anaheimu nezabránil

Anaheim, který vyhrál pátý duel za sebou, sice prohrával po první třetině 0:2, ve 27. minutě díky dvěma gólům a jedné asistenci kapitána Ryana Getzlafa srovnal na 3:3 a vítězný gól zaznamenal z přesilovky další olympionik z Her v Soči Teemu Selänne.

Všechny čtyři góly v průběhu druhé třetiny inkasoval český brankář Nashvillu Marek Mazanec, který si v zápase připsal 24 úspěšných zákroků.

Prohře svého týmu nezabránil ani Petr Mrázek, který v zápase na ledě San Jose nahradil za stavu 1:4 od třetí třetiny Jimmyho Howarda. I když ani jednou neinkasoval, netrefil se ani Detroit, a tak stejným výsledkem skončil celý zápas.

Buffalo - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 26. McBain - 50. a rozh. nájezd Boyes. Střely na branku: 24:35. Diváci: 17.872.

New Jersey - Dallas 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 29. Ryder. Střely na branku: 34:26. Diváci: 14.252.

Carolina - Toronto 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky: 3. Boychuk, 9. Skinner, 18. Dwyer, 24. Liles, 41. J. Staal, 59. Lindholm - 15. Lupul. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16.583.

Tampa Bay - Washington 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Branky: 5. Johnson (Palát), 27. Crombeen, 55. Palát - 8. a 60. Fehr, 11. Grabovskij, 20. Johansson. Střely na branku: 36:20. Diváci: 19.204.

Calgary - St. Louis 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 10. Stewart, 12. Sobotka, 27. I. Cole, 42. Pietrangelo, 44. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.289.

Phoenix - Minnesota 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 23. Boedker - 19., 48. a 59. Fontaine, 44. Brodziak. Střely na branku: 40:29. Diváci: 10.075.

Nashville - Anaheim 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Branky: 2. Gaustad, 3. C. Smith, 26. Clune - 21. a 25. Getzlaf, 27. Perry, 39. Selänne. Marek Mazanec odchytal za Nashville 59 minut, z 28 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15.892.

San Jose - Detroit 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 5. a 33. Pavelski, 30. Desjardins, 37. Boyle - 17. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 20 minut, z 9 střel ani jednou neinkasoval. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Boston 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 11. Carter, 21. Justin Williams, 22. Martinez, 53. Brown - 30. Fraser, 58. Florek. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.118.