Olomouc otočila prohraný zápas se Zlínem a je v tabulce už třetí

27. 10. 2015 20:15
Hokejisté Zlína prohráli v dohrávaném utkání 7. kola extraligy s Olomoucí 3:4, i když v 16. minutě vedli 3:0.
Radost hokejistů Olomouce
Radost hokejistů Olomouce | Foto: Milan Kammermayer

Zlín- Hokejisté Zlína prohráli v dohrávaném utkání 7. kola extraligy s Olomoucí 3:4, i když v 16. minutě vedli 3:0. Zlín zůstal předposlední, Hanáci postoupili na třetí místo tabulky. K úspěchu jim pomohl i gól při dvojnásobné přesilové hře domácích.

Zlínu přitom začátek utkání vyšel výtečně a zdálo se, že tým kouče Rostislava Vlacha poprvé v sezoně získá před svými fanoušky tři body. Již ve druhé minutě se domácí dostali do vedení, když obránce Kotvan využil přesnou střelou od modré úvodní přesilovou hru.

Následně mohli hosté vyrovnat, Kašík však zlikvidoval šance Mikúše i Eberleho. Po Kotvanově chybě se řítil sám na domácího gólmana Vyrůbalík, ani on neuspěl.

A tak znovu udeřil Zlín, a rovnou dvakrát. Nejprve Okál procedil puk mezi Konrádovy betony, následně odraženou střelu od zadního mantinelu dopravil do odkryté branky Říčka.

Tři inkasované branky ale s hosty neotřásly a rychle se jim podařilo snížit. Jen 33 sekund po Říčkově gólu skóroval Řípa a za dalších 52 sekund přidal druhou branku Olomouce po další chybě zlínské defenzivy Buc. Slovenský útočník mohl dokonce srovnat, domácí gólman ale zasáhl na hranici brankové čáry.

Olomouc skórovala i ve třech

Na začátku druhé části Kucharczyk neproměnil nájezd, ale hosty nevyužitá šance dlouho nemrzela. Zlín měl poté k dispozici 99 sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, v níž se však hostům povedl husarský kousek. Knotek při přečíslení dva na jednoho našel Vyrůbalíka a videorozhodčí potvrdil, že pokračovat se bude za stavu 3:3.

A ze strany hostů to nebylo vše. Většinu z téměř pěti tisíci diváků na Stadionu Luďka Čajky ještě více rozesmutnil Zeman, který pohotově dorazil Kašíkem vyraženou Pekrovu střelu.

Ve třetí třetině se dařilo hostům držet Zlín zkrátka. Až v její polovině se Beranům podařilo soupeře sevřít v jeho obranné třetině, víc než jedovatou střelu Marušáka z toho ale nevytěžili. Poté se do úniku dostal Vlach, brankář Konrád mu však puk vypíchl.

Zajistit hostům tři body mohl v přesilové hře definitivně Laš, Kašík jeho pokus z mezikruží vyrazil a následná střela skončila na tyči. Hosty to mrzet nemuselo, zápas bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Zlínu se vyrovnat nepovedlo ani při závěrečné power play.

Dohrávka 7. kola hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Olomouc 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
2. Kotvan (Žižka), 15. Okál (Sedláček), 16. Říčka (Marušák) - 16. Řípa, 17. Buc (J. Knotek), 26. Vyrůbalík (J. Knotek), 35. Zeman (Pekr, Valenta). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Bryška, Skopal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4876.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, A. Holík, Žižka, Matějíček, O. Horák - Čachotský, Cibák, Kubiš - T. Sýkora, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, Veselý - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Pekr, Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16